KYK Burs-Yurt-Öğrenim Kredisi Dilekçe Örnekleri

KYK Dilekçe örneği word,KYK yurt uzatma Dilekçe Örneği,Kyk dilekçe nereye gönderilir,Kyk dilekçe nasıl gönderilir

Yazımızda sizlere KYK’ya istek ve dilekleriniz için ihtiyaç doğrultusunda yazılabilecek dilekçelerden bahsedeceğiz. KYK dilekçe örneklerine geçmeden önce dilekçe yazmanın püf noktalarından bahsetmek istiyorum.

KYK Dilekçe Örnekleri için Tıklayınız

Dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar;

» Dilekçe, çizgisiz beyaz kağıda yazılır. Tam kağıt olmalıdır. Kağıdın arka yüzüne geçilmez, gerekiyorsa ikinci kağıt kullanılır.
»Mavi ya da siyah kalemle yazılabildiği gibi bilgisayar ile de yazılabilir.
»İlgili kuruma hitap ederek başlanmalıdır. Hitaptan sonra virgül konur.
»Yer ve tarih yazılmalıdır.
»Ciddi bir üslup kullanılarak yazılan dilekçede nesnel olunmalıdır.
»Dilek ya da sorun açık ve kısa olarak ifade edilmeli, gereksiz ayrıntılara girilmemelidir. Dilekçe kişisel olmaktan uzaklaşmalıdır.
»İstenen şey yasaya uygun olmalıdır. Bir şikayet için dilekçe yazılıyorsa belge ve tanıklıklara dayandırılmalıdır.
»Hiyerarşik düzen dikkat edilmesi gereken bir konudur.
»Bir konuda üst makamın bilgilendirmesi durumunda “Bilginize arz ederim”, üst makamın sorunu çözmesi durumunda “Gereğini saygılarımla arz ederim”, yapılacak bir işlem için izin istendiğinde “İzninizi saygılarımla arz ederim” ifadeleri ile dilekçe sonlandırılmalıdır.
»Her yerde olduğu gibi dilekçe yazarken de yazım ve noktalama kurallarına dikkat edilmelidir.
»Dilekçeyi yazan kişi, adını, soyadını ve açık adresini belirtmelidir.
»Dilekçede tek bir imza bulunmalıdır. Ortak bir konu hakkında birden çok kişi dilekçe yazdığında ise her biri ayrı ayrı dilekçe yazıp imzalamalıdır.
»Dilekçeye ek belge ekleniyorsa bunlar yazının sonunda Ekler başlığı altında maddeler halinde yazılmalıdır.
»Paragraflar arasında bir satır boşluk bırakılmalıdır.
»Hitaptan sonra metne başlamadan iki satır boşluk bırakılmalıdır.
»Tarih ve hitap arasında 3-15 arası satır boşluğu sayfanın yapısına (metnin uzunluğuna göre) göre seçilebilir. Aynısı imza sonrasında gelen bilgiler için de geçerlidir.

KYK Dilekçe Örnekleri

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -