KYK Yurt İzin Dilekçesi Örneği

Kyk dilekçe nasıl gönderilir, Kyk dilekçe nereye gönderilir, KYK Dilekçe örneği word, KYK Yurt İzin Dilekçesi Örneği

Öğrenciler için  sağlanan kolaylıklar bu konu hakkında da sağlanmış. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dijital işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirmeleri için hem web sitesi www.gencizbiz.gsb.gov.tr hemde uygulama üzerinden hizmet noktası oluşturmuştur.

KYK izin alma işlemleri hem Genciz Biz sitesi hem de uygulaması üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Daha önce yazılı olarak yapılan ve hem gençleri hem de yetkilileri uğraştıran işlemler, platform sayesinde basitçe  halledilebilmektedir. Yine de yazılı bir şekilde izin almak isteyenler için aşağıya bir dilekçe örneği oluşturduk.

Genciz Biz sitesi , Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dijital işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirmeleri için gençlere kolaylık sağlamayı amaçladığı uygulama olarak tanımlanmaktadır.

Bu site ve uygulama üzerinden e-devlet girişi, yapılarak izin alma, kredi ödeme gibi işlemler sağlanabilmektedir.

Genciz Biz uygulaması üzerinden nasıl izin alınır?

Siteden giriş için sayfanın üst kısmında yer alan e-Devlet ile giriş kısmına tıklanır. Buradan e-Devlet’in giriş sayfasına yönlendirilir ve T.C. Kimlik No ile şifre kısımları doldurularak giriş yapılır.

Ardından açılan Genciz Biz ana sayfasındaki izinler kısmına tıklanır. İzin talep et kısmı ile devam edilirken talebi doldurmak için gerekli bilgiler yazılır.

Öğrenci, izin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, izni geçireceği adresi ve telefon numarasını girerek talebini oluşturur. İzinden erken dönülmesi ya da izne çıkılmaması durumunda idareden bunun düzeltilmesi gerekir.

Sayfada ufak hatalarla karşılaşılabilir adres bilgisi girildiği halde çıkmaya bilir bu işlem ya idareye gidilerek yada tekrar adres oluşturularak düzeltilir.

Onay durumu ne zaman gerçekleşeceği bilinmemekle birlikte izin durumu Genciz Biz uygulamasından takip edilebilir.

İster bu uygulamayı kullanarak ister aşağıdaki dilekçeyi kendi bilgileri doğrultusunda idareye ileterek izin oluşturabilir.

 

…/…/…(tarih)

 

 

KREDİ YURTLAR KURUMU …….. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Yurdunuz … blok … kat … oda ve … numaralı yatakta kayıtlı  öğrenciniz olarak (sağlık sebepleri. aile, yakın akraba vb. gitmem gerektiğinden) …/…/….  ile …/…/…  tarihleri arasında izin verilmesini.

Saygılarımla arz ederim.

 

EK: Kimlik Fotokopisi vb belgeler (isteniyorsa dilekçe arkasına eklenerek verilir.)

 

AD SOYAD

  iMZA

 

Tüm KYK Dilekçe Örnekleri İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 4 + 3 kaçtır?


Basari Sıralamaları