DGS Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2024 ÖSYM

2024 DGS Taban Puanları , Başarı sıralamaları ve Kontenjanlarını sizler için derledik.2023 yılı üniversite dgs taban puanları açıklandı.

2024 DGS sınavlarına hazırlanan dgs adayları için 4 yıllık ( Lisans ) programlarının başarı sıralaması, taban Puanları ile kontenjanlarını sitemize ekledik. Aşağıda yer alan puanlar 2023 ÖSYS sonuçlarına göre elde edilmiş olan en son yeni taban puanlardır. 2024 DGS’ ye hazırlanan adaylar bu puanları göz önünde bulun duracaklardır. Aşağıda yer alan bölümlerden dilediğinizi tıklayarak ilgili lisans programının 2023 2024 Başarı Sıralaması, Taban Puanları, tavan puanı, kontenjan ve puan türü gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşte bölümler bazında dgs  ( lisans ) programlarının Başarı Sıralaması, taban puanları, puan türü ile kontenjanları incelemek için Aşağıdaki Bölümlerin Üstüne TIKLAYINIZ:

2023 2024 Yeni DGS Taban Puanları ve Başarı sıralamaları YENİ Eklendi…

DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları- 12 yıllık İçin Tıklayınız

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

DGS PUAN HESAPLAMA

BU BÖLÜM HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

2024 yılı DGS için üniversitelerin bölüm bölüm kontenjanları, taban puanları listesi, DGS Puan ve kontenjanları,DGS Bölümlerin Başarı Sıralaması ve Taban Puanları 2023 2024, Üniversitelerin DGS bölümlerinin 2023-2024 yerleştirme sonuçlarına göre bölüm puanları, puan sıralaması, DGS bölümleri ve kontenjanları,Başarı Sıralamaları, başarı sırası, dgs, dgs başarı Sıralamaları, dgs başarı sırası, DGS bölümleri ve kontenjanları, dgs Hangi Üniversitelerde Var, dgs kaç puan gerekir, dgs kontenjanları, DGS Puan ve kontenjanları, dgs taban puanları, dgs taban puanları ösym, DGS Taban Puanları ve Kontenjanları, dgs tavan puanlar, hangi üniversitelerde var, kaç puan gerekir, kontenjanları, taban puanları, tavan puanlar

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 32 YORUM
 1. seval dedi ki:

  218 sözel puanıyla öğretmenil programına yerleşebilir miyim?

 2. Selin dedi ki:

  Hocam merhaba ben turist rehberliği bölümü ganoda 2,93 olarak bitirdim.dgs de Gano önemli mi? Kaç net almam lazım ? Kendi bölümüm den başka bir bölüm okuma şansım var mı ?

 3. Zübeyde dedi ki:

  Veteriner teknisyenliği okuyorum 2 yıllık bu sene bitiyor kaç puan alıp dgs.den veteriner hekim olabilirim

 4. ABDULLAH dedi ki:

  DEĞERLİ ARKADAŞLAR PUANIM 238 SIRALAMAM 62917 SİZCE İLİTAM GELİR Mİ ?

 5. Merve dedi ki:

  Ben sayısal 208 aldım sıralamam 100 binde neler gelir bilen var mı

 6. Gandalf dedi ki:

  İK önlisans mezunuyum , açıktan İK lisansa tamamlamak istiyorum , sınavda hangi derse ağırlık vermem gerekir. AÖF İK için minumum kaç puan almam gerekir tahmini ? Bir de kazandım diyelim aöf derslerimi sayar mı yoksa tekrardan vermem gerekir mi ? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

 7. sevilay dedi ki:

  2021 2022 Yeni DGS Taban Puanları ve Kontenjanları YENİ Eklendi… başlığı altında sıralanan bölümleri Dikey Geçiş Sınavında başarı elde eden kişi tercih edebiliyor mu ?

 8. Mert dedi ki:

  puanım 268 tercih yaparken 270-275-280 ilk üniversitelere tercih yapmam mantıklımı yoksa tam puanımamı göre tercih yapmalıyım ?

 9. Mehmet dedi ki:

  Benim sayısal 264 nereleri olu mühendislik

 10. Sanem dedi ki:

  223 puanla yerleşebilir miyim lütfen cvb verin cok önemli

 11. Ayşe dedi ki:

  Sayısal sıralamam 142 tercih yaparsam gelir mi cevap verir misiniz??

 12. Müceddid dedi ki:

  Ben sözel bölümden 184 almışım tercih hakkım varmı

 13. Serkan dedi ki:

  Kazanırsınız korkmayın hepinizde inşallah

 14. aleyna dedi ki:

  BEN 2.SINIFTA MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK OKUYORUM AYNI ZAMANDA DA LABORANT VE VETERİNER TEKNİKERLİĞİ BÖLÜMÜ OKUYORUM DGS İLE MOLEKĞLER BİYOLOJİYE GEÇİŞ YAPABİLİYORUM AMA KAÇINCI SINIFTAN BAŞLARIM? DEMEK İSTEDİĞİM DGS GİRİCEM TERCİH LİSTEME MBG YAZARSAM 3.SINIFTAN DEVAM EDEBİLİR MİYİM YOKSA 1DEN Mİ BAŞLARIM??

  1. d dedi ki:

   O üniversiteden üniversiteye değişir ama asla 3. sınıftan devam edebileceğini sanmıyorum en fazla 2 olur o da belki.

 15. Hasan dedi ki:

  Hukuk kontenjanları düşürüldü mü?

 16. MEHMET dedi ki:

  ARKADAŞLAR SINAVA İKİ AY VAR 21 YAŞINDAYIM AÖF AŞÇILIK İSTİYORUM DAHA ÖNCE HİÇ SINAVA GİRMEDİM BİLGİMDE YOK 2 AY DENEME ÇÖZEREK KAZANABİLİRMİYİM SİZCE

  1. d dedi ki:

   hayır kazanamazsın

 17. Huseyin dedi ki:

  2 yıllık sağlık okuyorum üniversiten altan dersim olursa girebilirmiyim Dgs ye

  1. d dedi ki:

   Girilmiyor mezun olmalısın

 18. Gülay Yüce dedi ki:

  Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunuyum 2 yıllık. Hangi bölümler için dgsye hazırlayabilirim?

 19. HAMDİ dedi ki:

  BU YIL DGS DEN 198 EA PUAN ALDIM. AÖF İŞLETMEYİ KAZANIR MIYIM?

 20. Fadimana dedi ki:

  Ben laborant ve veteriner sağlığı bölümünü okuyorum önlisans olarak. lisansa tamamlamak için 3 yildaha üstünemi tamamlıyoruz yoksa baştan 5 yıl okumak gerekiyormu

  1. Kübra dedi ki:

   5 yıl

 21. Ögrenci işleri dedi ki:

  Arkadaşım 2 yillık bitirmissin tamam da dgs ye girdin mi 3 ten başlaman 2 den başlaman muaf tutulacagin ders sayisi sonrasinda kesinleşecektir.

  1. Muahmmed kazım dedi ki:

   Yani anladımki 2 yılıktaki başarı olduğum derslerden mühendislikte muaf olurum .yalnız 2 yıllın dersleri
   mühendislikteki 4 yıl boyunca varmı onlar dersler yosa sadece ilk iki yıllıkta

 22. Tuğba dedi ki:

  Tatlım DGS ile geçiş yaparsan kazanirsan 3. Sınıftan devam edip 4. Sınıfı bitirip üniversiteyi bitirmiş oluyorsun

  1. Can dedi ki:

   Böyle bir şey yok yanlış bilgi vermeyiniz

 23. Cansel Gökçe dedi ki:

  Neden ameliyathane hizmetleri bölümü yok

  1. ecem dedi ki:

   ameliyat hizmetleri zaten normalde 2 yıl olduğu için olmayabilir buradaki bölümler 4 yıllıklar

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 80 + 2 kaçtır?


2024 YKS başvuruları için son gün - KPSS Ortaöğretim Atatürk İlkeleri Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Atatürk İnkılapları Konu Anlatımı - 2024-MSÜ: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - KPSS Ortaöğretim Düzenli Ordunun Kurulması Konu Anlatımı - KPSS Ortaöğretim Milli Mücadele Muharebeler Dönemi Konu Anlatımı - KPSS 2024/4 Lisans Veteriner Hekim Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Ziraat) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Su Ürünleri) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Orman) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Kimya) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (İnşaat) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Harita) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Gıda) Atama Taban Puanları - KPSS 2024/4 Lisans Mühendis (Bitki Koruma) Atama Taban Puanları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları