Reklam
Reklam

2020 ALES Puan Hesaplama (Online) ÖSYM-YENİ SİSTEMDersler Doğru Sayısı Yanlış Sayısı
Sayısal Test (50)
Sözel Test (50)2020 ALES Puan Hesaplama Bu sayfamızda sizler ALES Puan Hesablamanızı yapabilirsiniz.En doğru ve güncel ALES puan hesaplama aracı.ALES Puan Hesaplama Robotu 2020 MEB,2020 ALES Puan Hesaplama, ALES Puan hesaplama Motoru , ALES Puanı Nasıl Hesaplanır

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 248 YORUM
 1. Hatice dedi ki:

  Puanımı hesapladım ama 2019/1 ve 2/3geldi onlardan hangisini alıyorum acaba

  1. Talha dedi ki:

   2019 da 3 tane sınav yapıldı her sınav ortalamaya göre puanlar değişir

 2. Sosyologadayı dedi ki:

  Merhaba, ben sözelden gireceğim sınava.Sayısaldan bir soru da olsa işaretlemek zorunda mıyım, bilen var mı acaba ?

  1. qweqe dedi ki:

   İşaretlersen senin faydana olur. 1 Türkçe sorusu, 3 matematik sorusuna eşit, sözel bölüm için.

  2. Başak dedi ki:

   Bir zorunluluğunuz yok ancak sayısal kısmı hiç çözmezseniz, sözeli full bile yapsanız maksimum alacağınız puan 70-75 olur. O yüzden sayısal kısımdan da 10-15 soru çözmeniz kârınıza olacaktır

 3. dedi ki:

  Felsefe ve din bilimleri sözel mi yoksa eşit ağırlık puanıyla mı alır acaba?

 4. Shafagh dedi ki:

  Meraba hocam , ben 2021 de ales sinavina girmek istiyorum yani 2021’nin sonbabarina simdiden calisiyorum , gida muhendisligi istiyorum itu sayisal puan icin 72 istiyor, nasilll calisa bilirimm nelerii daha cok okuya bilirim yardimci olurmusunuz ben iranliyimdaaa , ben benim hocam kanalindan videolarlaa ve soru larlaa calisiyorum ayrica kendimde test cozuyorum iyiii bir puan almak icin onerinizz ne?

  1. wqewqr dedi ki:

   72’den fazla al İTÜ için çünkü başvuranlar genelde bölümü bitirenler olup +80 alıyorlar. Senin en az 85 alman gerek. Bunun içinde tavsiyem ALES denemesi çöz.

 5. Ales dedi ki:

  Merhabalar Türkçe 44/6 Mat 10/4 eşit ağırlıktan 75 üstü gelir mi?

 6. Nazım dedi ki:

  İmkansız değil. Çünkü ales yds not ortalaması ve mülakat var. Hepsinin yüzdesi farklı mülakatta iyi bir puan alırsanız not ortalamanızın düşük olma açığını kapatırsınız. Peşin hüküm verilerek konuşanlar hep olacaktır. Siz alanınızla ilgili makale okuyup güncel araştırmalar yapın. Mülakatta işinize yarar.

 7. ibrahim dedi ki:

  ayrıyetten son imparator filmindeki gibi.. imparatoru bir havaalanı karakoluda benden alt rutbede görsem imparatorluk yikilmiş olsa da o benim imparatorumdur.!… çünkü o 1 milyar kişiyi yönetsin diye eğitildi ben kendime hakim olmak için. saygılar.han de yeter.. han de yener!

 8. ibrahim dedi ki:

  Alese girip sözel 68.9 civarında kaldım. universitede ingilizceden muaftım çünkü anadil ustünde ingilizce formasyona sahiptim. aleste ingilizce sorular olsa puana ek olarak 9grencinin sözel yada sayısal seceneğine ek yapsa daha adaletli olur.. çünkü okuyup mezun olduğum okulda yuksek lisansta elendim.. bu bana 15 yıl kaybettirdi.. ctürkiyetede 150 yıl.

 9. Alesci dedi ki:

  Merabalar ales1 ales2 ales3 sinavindada ayri ayri puan hesaplamasi mi yapiliyor herbir sinava gore puan degisiyor aralikda yapilacak ales sinavida hangi puan hesaplamasi gecerli olacak bu yil malum 2 defa oluyo pandemiden dolayi yardimci olurmusunuz

 10. SAYISALCI dedi ki:

  Merhaba, anlayamadigim icin soruyorum; ales puan hesaplamada ornegin 2029-1, 2019-2 2019-3’e gore diye hesaplama cikiyor; bu ne demek? ALES yilda iki kez yapilmiyor mu?

  1. hlm dedi ki:

   Normalde 3 defa yapılıyordu fakat pandemiden dolayı bu yıl iki kere yapılacaktır.

BİR YORUM YAZIN
Ahreb Ve Ahrem Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Ağıt Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Afrozim Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Adapte Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Basit Eşitsizlikler Konu Anlatımı - Açıklama Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Açık Mektup Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Açık Hece Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Acem Koşması Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Acaib-i Seb’a-i Alem Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Absürt Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Abstre Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Absolutizm Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Zünnar Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Zülmecaz Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi -
reklam