reklam
reklam

Ales Puan Hesaplama


DerslerDoğru SayısıYanlış Sayısı
Sayısal Test (50)
Sözel Test (50)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 297
 1. Ales mağduru wrote:

  Sürekli eğitim sisteminde kafanıza göre bir şeyleri değiştiriyorlar. Daha önceki girdiğim sınava göre kat kat daha iyisini yapabildim fakat aldığım puanlar karşılaştırınca aynı puan

 2. Yasemin wrote:

  Arkadaşlar anlamadım, bu 3 sınav arasındaki farklılık neden oluyor?

  1. mert wrote:

   standart sapma hesabından kaynaklanıyor. sınav kolaysa herkes yüksek alıyor o yüzden puanı düşüren bir katsayı oluyor. eğer sınav zorsa herkes düşük alıyor o zaman da puanı yükselten bir etkisi oluyor. adaleti sağlamak için önemli bir uygulama bence çok iyi.

 3. Gayrimenkul Değerleme Uzmanı wrote:

  Arkadaşlar sayısal sınav kolaydı ve sayısal sınavda 50 soruda 43 doğruyla burada SAY-PUAN 87 geliyor ancak açıklanan sonuçlara göre 78 aldım. ALES senede 3 kez yapılıyor ve bizim şansımıza kolay oldu diye yüksek alıp diğer sınava girenlerin önüne geçemeyiz. Standart sapma burada devreye giriyor. Böylece adalet değil eşitlik sağlanmış oluyor. Puanım düşük çünkü sözelden destekleyemedim. Sözel 23 doğru 5 yanlış ile kaldı. Umarım net hedefi yerine sınavın tamamına odaklanırsınız.

  1. Ertürk wrote:

   Hocam peki sözel netler nasildı kaç net vardı

 4. Ales 3 saçmalığı wrote:

  Bir senem gitti saçma sapan bir puan sistemi yüzünden ilk kez girdiğim sinavdaki skandalın beni bulmasi da büyük bir şans ya.sinav otoritesi adaletinden şaşmıyor. O kadar itiraz eden var kimseden ses çıkmıyor.

  1. Tugce wrote:

   Arkadaslar cevap alabilen varmi itirzlarla ilgili donus oldumu

   1. büşra wrote:

    itirazı 5 aralıkta cimer üzerinde yaptım bana 10 aralıkta dönüş yapıldı . 11 aralıkta yiine ödeme yapıp dilekçemi kendi istedikleri şekilde gönderdim . sözde ellerine 20 aralıkta geçmiş ve zaman aşımına uğramış incelenmeyecekmiş 55 netim var 30 netimin olduğu sınavdan aldığım puanla aynı ..

 5. isimsiz wrote:

  Arkadaşlar merhaba ales 2 EA dan 77 almıştım siralamam 9 bin civarındaydı sizce basvuru yapmalı miyim bu arada bölüm pdr

 6. alES wrote:

  NASIL DİLEKÇE YAZACAĞIZ YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

 7. Nur wrote:

  Arkadaşlar netler çok yükseldi üst puanlarda çok yığılma var geçen sene 93 puanla arkadaşım 500-600. olurken bu sefer ben 94 puanla 1000lerde yer buldum. Buraya baktığımda puanım 96 küsür çıkıyor gerçek puanım 94. Yapcak bir şey yok keşke standart bir sınav olsa ales2yle ales3 arası zorluk bakımından uçurum.

 8. Elyaf wrote:

  Hem sayısal hem de sözel olarak doğrularım ilk girdiğim sınava göre oldukça arttı. Fakat ilk girdiğim sınavdan kat kat aşağıda bir puan aldım. Tüm hayallerim suya düştü. Tamam std sapma var ama nasıl bu kadar fazla etiklenebiliyor. Lütfen bir grup oluşturabilir miyiz? Şikayet edenler cevapları buradan paylaşabilir mi?

  1. Talha M. wrote:

   Bir önceki sınava göre puanlama sistemi değişmiş ve bundan haberimiz yok.

1 15 16 17
BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düzce Üniversitesi Hakkında Bilgi - Dokuz Eylül Üniversitesi Hakkında Bilgi - Dicle Üniversitesi Hakkında Bilgi - Çukurova Üniversitesi Hakkında Bilgi - Çankırı Karatekin Üniversitesi Hakkında Bilgi - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bursa Uludağ Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bursa Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi - Boğaziçi Üniversitesi Hakkında Bilgi - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bitlis Eren Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bingöl Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bayburt Üniversitesi Hakkında Bilgi - Batman Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bartın Üniversitesi Hakkında Bilgi - Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Hakkında Bilgi - Balıkesir Üniversitesi Hakkında Bilgi - Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hakkında Bilgi - Atatürk Üniversitesi Hakkında Bilgi -    Nanoteknoloji Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Restorasyon ve Konservasyon 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Nükleer Enerji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İşletme Enformatiği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Tarih Öncesi Arkeolojisi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Endüstri ve Sistem Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Türk İslam Arkeolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Sanat Yönetimi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Menü

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter: logo Eniyiyurtlar