Burs-Kredi Almaktan Vazgeçen Öğrencinin Dilekçe Örneği

Kyk dilekçe nasıl gönderilir, Kyk dilekçe nereye gönderilir, KYK Dilekçe örneği word, Burs-Kredi Almaktan Vazgeçen Öğrencinin Dilekçe Örneği

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite adayları kayıtlarını yaptırdı. Öğrenciler için  almış veya alacak oldukları burs çok önemli. Aldıkları veya alacakları burs ile temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Diğer yandan KYK öğrenim kredisinden faydalanan veya faydalanmak isteyen öğrenciler ileride vazgeçme durumunda  borçlarını ne zaman ödeyecekleri konusunda merak içerisindeler.Öncelikle bu konuya açıklık getirelim. Kredi almaya öğrenim süresi içerisinde devam eden öğrenciler okulları bittikten 2 yıl sonra  başlamak üzere krediyi aldığı süre kadar taksitler halinde borcunu öderler.  Kredi almaktan vazgeçen öğrenciler ise kredi borcunu devam ettiği öğretim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere kredi aldığı kadar sürede ve aylık taksitler halinde ödemektedir. Bu iptalin gerçekleşmesi ile ilgili iki yöntem vardır.Bu iki yönetimi açıklamadan önce aşağıdaki hatırlatmaları dikkate alarak iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere ayrıca ufak bir hatırlatma kredi iptalini gerçekleştiren öğrenciler kredinin tekrar talep edilmesi durumunda Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar kredi ödenmektedir.

Burs iptalini gerçekleştiren öğrencilerin tekrar burs talep etmesi üzerine; Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaktan vazgeçen öğrenciye tekrar burs ödemesi yapılamaz, ancak talep etmesi halinde Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar tekrar öğrenim kredisi ödenir.

E- Devlet üzerinden KYK Burs/Kredi  İptali Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs veya kredi almaya hak kazanan öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu linkine ulaşarak burs/kredi iptal/ vazgeçti işlemini yapabilirler.

Diğer bir yöntem ise kuruma dilekçe göndermektir. Aşağıdaki gibi dilekçe yazılarak kuruma iletilebilir.

Dilekçeyi göndereceğiniz adres ve telefon bilgileri:

Adres: Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 Çankaya/ANKARA
Tel: 444 0 472 numaralı Çağrı Merkezimizden gerekli bilgileri alabilirler.

 

T.C. 
GENCLİK VE SPOR BAKANLIĞI KREDİ VE YURTLAR KURUMU KREDİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA ANKARA

 

 

Kurumunuzun bursundan/öğrenim kredisinden  faydalanmaktayım. Verilen bursdan/öğrenim kredisinden faydalanmak istemediğimi bildiririm.İptalinin gerçekleştiğine dair tarafıma dönüş yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

…/…/….(tarih)
Ad Soyad

 

TC Kimlik No:
Öğretim Kurumu:
Cep Tel
E-mail:
Adres:

 

Tüm KYK Dilekçe Örnekleri İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kaslar ve Kas Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) - 6. Sınıf Eklem ve Eklem Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 MSÜ Sınavı Sonuçları Açıklandı ÖSYM - 6. Sınıf Kemik ve Kemik Çeşitleri Konu Anlatımı -