Matematik Soru Bankası

2023 Eşit Ağırlık Bölümleri ve Eşit Ağırlık Meslekleri


2023 Eşit Ağırlık Bölümleri, Eşit Ağırlık Meslekleri 2023,EA Bölümleri,TM Meslekleri, Eşit ağırlık meslekleri 2023 ,Eşit Ağırlık Puanları,TM Bölümleri,2023 Eşit Ağırlık Taban Puanları sizleri için derledik. Öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında eşit ağırlık bölümü ile alınacak bölümler ve puanların ne olacağı,2 yıllık eşit ağırlık bölümleri,Eşit ağırlık bölümleri ve puanları,Eşit ağırlık bölümleri Meslekleri,Eşit ağırlık meslekleri ve maaşları,Eşit ağırlık dersleri,Eşit ağırlık bölümleri ve puanları 2023,4 yıllık eşit ağırlık bölümleri nelerdir?,Eşit ağırlık bölümündeki meslekler nelerdir?,Eşit Ağırlık ne çözer?,YKS Eşit Ağırlık hangi dersler var?,Hukuk Fakültesi eşit ağırlık mı?,Psikolog olmak için eşit ağırlık mı?,Eşit Ağırlık TM ne demek?,Eşit ağırlık ne demek?

Eşit Ağırlık bölümleri TYT ve YKS ile alan bölümler olarak ikiye ayıra biliriz. Bunlar 2 Yıllık Eşit Ağırlık bölümler ile 4 yıllık Eşit Ağırlık bölümlerdir.

Eşit Ağırlık Puanıyla Öğrenci Alan Bölümlerin Taban Puanları Başarı sıralamalarına ve kontenjanlarına aşağıdaki bölümlerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 yıllık Eşit Ağırlık Puanları ; TYT puanıyla alacaktır.

4 yıllık Eşit Ağırlık Puanıyla Öğrenci Alacak Bölümler Aşağıdaki gibi olacaktır;

2 yıllık Eşit Ağırlık Puanıyla Öğrenci Alacak Bölümler Aşağıdaki gibi olacaktır;

Sözel Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler Taban Puanları İçin Tıklayınız

Sayısal Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler Taban Puanları İçin Tıklayınız

DİL Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler Taban Puanları İçin Tıklayınız

TYT Puanıyla Öğrenci Alan Bölümler Taban Puanları İçin Tıklayınız

Eşit Ağırlık Puanıyla Öğrenci Alan 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

YKS ile ilgili en çok sorulan soru ve cevapları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 82 YORUM
 1. Feride dedi ki:

  Ea bölümünde atanması kolay bölüm varmı

  1. cabbar dedi ki:

   yok

 2. Enes dedi ki:

  Ea dan hemşirelik kazabilirmiyiz

  1. Göktuğ dedi ki:

   hemşirelik sayısal

 3. Hatice dedi ki:

  Merhaba ben eşit ağırlıktan sağlık bölümlerini okuyabilir miyim serii cevap

 4. Nesrin dedi ki:

  Çocuk gelişimi için hastanede mi çalışmama mi gerek ?

  1. Gökçe dedi ki:

   Hayır, özel kreslerde öğretmenlik yapabilirsiniz veya devletlerde ucretli ogretmenlik (tabi cikarsa)

   1. Rümeysa CEREN dedi ki:

    Çocuk gelişimi okuyup öğretmen olamazsınız. Formasyon da almanız gerekiyor öğretmenlik yapmanız için

 5. Azra dedi ki:

  Merhaba ben pedagog olmak istiyorum psikoloji mı okumam gerek yoksa psikolojik danışmanlık mı ?

  1. aybüke dedi ki:

   psikoloji okumalısın dostum bende psikolog olmak istiyorum psikoloji okuyacağım psikolojik danışmanlık okullardaki öğretmen oluyor

   1. su dedi ki:

    pedagog demiş pedagog olmak için psikoloji okunmaz danışmanlık bölümü okunur ve daha sonra mülakatlarla atanırsın ve kpssye bu şekilde giren biri pedagog olarak atanır (adliye) psikoloji okuyan birisi eğer çocuk alanına yönelmek isterse alt dallarda yüksek lisans yapması gerekir

  2. Gamze dedi ki:

   Şu anda ülkemizde Pedagoji diye bir bölüm yok arkadaşlar. Bir dönem vardı ancak kapatıldı. Adalet Bakanlığında bu tabir kullanılıyor buna kimler dahil? Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans mezunları, Psikoloji bölümü mezunları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunları bu mesleği icra edebiliyor. Çocuk Gelişimi alanında eğitim almamış kişiler bu alanda çalışamaz. Pedagog diye bir ünvan adı yok ancak dediğim gibi Adalet Bakanlığında yerleşmiş bir tabir, Çocuk Gelişimi lisans mezunu bazı arkadaşlar ya da Psikoloji mezunu olup da Çocuk Gelişimi alanında yüksek lisansını yapmış arkadaşlar da kendisini pedagog olarak tanıtabiliyor.

 6. Uğur dedi ki:

  Selamlar ben bilgisayarla alakalı herhangi bir bölüm okumak istiyorum. Şu ana kadar hiç bakmamıştım eşit ağırlık öğrencisiyim bana önerebileceğiniz bir bölüm var mı? Özellikle TYT olursa iyi olur.

  1. Ekin dedi ki:

   Yanlış sitedesin uğur !

  2. Yaren dedi ki:

   Bilgisayar Programcılığı olabilir

  3. baran dedi ki:

   yönetim bilişim sistemleri

  4. Kaan dedi ki:

   Bilgisayar programcılığı haricinde tyt de başka seçenek pek yok

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam