2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Tıkla Öğren Meb

2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Tıkla Öğren Meb

2013 SBS Tercih Sonuçları,sbs 2013 kayıt evrakları,2013 2014 oges tercih sonuçları,2013 sbsde yedek kayıt,asıl kayıt dönemi 2013,oges asil kayıt yerleştirme,2013 sbs asil yedek kayıt sonuçları

Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerleilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacak.

Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirdeöğrenci tercih yapmamış sayılacak.

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem vebilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak duyurulacak.

Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler ’2013Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun II. Bölümünde açıklandı. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesigerekiyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 6 AĞUSTOS 2013 Tarihinde AÇIKLANACAK

Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, yerleştirme sonuçları saat 00.00 itibarıyla "www.meb.gov.tr internet" adresinden açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, ortaöğretime yerleştirme sistemi çerçevesinde 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı seviye belirleme sınavının 8 Haziran 2013'te yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Sonuçların 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklandığı belirtilerek, 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihlerin alındığı belirtildi.
Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri, öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Birinci yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 saat 00:00 itibariyle www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlayacaktır.
Öğrencilerimiz, TC Kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adresten öğrenebileceklerdir.


OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecek.

Öğrenciler, TC kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerinisorgulayabilecek. Yerleştirme sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos 19.00′dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 26 Ağustos saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. 19-26 Ağustos 2013 tarihleri arasındaki yedek kayıt dönemi içerisinde yedek listeden kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrencilerin ilanı her gün saat 19.00′da açıklanacak.Yorum Yapın