Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü taban puanları,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü atamaları,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü dersleri,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü taban puanları,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği maaşları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölüm, Milli Tarih, Milli Coğrafya ve Vatandaşlık Bilgisi alanlarını içermektedir. Amacı ülkenin kalkınması ve gelişmesi için vatandaşlık bilgisine sahip, Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda bu derslerle ilgili eğitim verebilecek öğretmenler yetiştirmektir. Mezunlar, Ortaöğretim Kurumlarında Milli Tarih, Milli Coğrafya ve Vatandaşlık Bilgisi derslerine girerler.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Eğitim süresince, İslam’dan Önce Türk Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Jeomorfoloji, Klimatoloji, Hidrografya, Psikolojiye Giriş, Müslüman Türk Devletleri Tarihi, Selçuklu Tarihi, Bitki Coğrafyası, Nüfus ve Yerleşme Coğrafyası, Türkiye’nin Ekonomik Coğrafyası, Komşu Ülkeler Coğrafyası, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretmenlik Uygulaması gibi dersler alırlar. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Üniversitelerin sosyal bilgiler öğretmenliği bölümünden mezun olan kişiler eğitim kurumlarında ve devlet okullarında sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yaparlar. Aynı zamanda bu bölümde üniversiteden sonra akademik kariyer imkanı da olabilir. Sosyal bilgiler öğretmenlerinin çoğu mezun olduktan sonra kendi alanlarında öğretmenlik yaparlar.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal bilgiler öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okullarında ve mesleki eğitim merkezlerinde; sosyal bilgiler branşında öğretmen olarak görev yapmaktadırlar.

Ayrıca, Tarih, Milli Tarih, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Coğrafya, Milli Coğrafya, Vatandaşlık ve İnsan Hakları derslerine de girebilirler. İlköğretimin zorunlu olması ile bu alanda yetişen öğretmenlere gereksinim artmıştır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam