Reklam
Reklam

KPSS Lisans Puan Hesaplama (P3) 2020


Dersler Doğru Sayısı Yanlış Sayısı
GENEL YETENEK(60)
GENEL KÜLTÜR (60)2020 KPSS Puan Hesaplama ve KPSS Lisans (P3) Puan Hesaplama Robotu ile KPSS’de net sonuçlarını 2017,2018,2019 puan sonuçlarına ulaşabilirsiniz.KPSS Puan Hesaplama (KPSSP3, KPSSP10, KPSSP121, KPSSP93, KPSSP94 vb.) ÖSYM ile %100 uyumludur. Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS puanı hesaplayabilirsiniz.KPSS, puan, hesaplama, KPSSP3, KPSSP10, KPSSP121, KPSSP93, KPSSP94,ÖSYM, Lisans, Önlisans, Ortaöğretim

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 79 YORUM
 1. Zeynep_umay dedi ki:

  Besyodan var mı bu bölüm berbattı 65 net eğitim bilimlerim iiydi ama bu bölüm iyi geçen var mı

 2. Başak dedi ki:

  Arkadaşlar netleriniz nasıl, bu yılın puanlaması 2018e göre nasıl olur sizce?

  1. Enes dedi ki:

   Normalde 105 netin altına düşmezdim 90 net gelirse şükretcem

   1. Fzt dedi ki:

    53 D 5Y genel kültür
    54 D 2Y (+2/-2) Genel yetenek
    Dhmi yolu görünüyor bakalım

    1. Hasan dedi ki:

     Arff mi

     1. Fzt dedi ki:

      Aim düşünüyorum

    2. maho ağa dedi ki:

     genel kültürden o netleri yapmışsındır da genel yetenekten bu sınavda o netleri yapmak için cin falan olmak gerekiyor 😀 sınav sonucu açıklandığında tekrar bir görüşelim derim bu konuyu 😉

  2. Uğur Deniz dedi ki:

   Genel yetenek 35.50
   Genel kültür 35 net bunlar

  3. ayse dedi ki:

   bende çok merak ediyorum. Geçen seneye göre 87 puan, 2018’e göre de 85 puan ediyor şu anki netlerim.
   bu sene kaç olur? tahmini olan var mı?

  4. Sümeyye dedi ki:

   34.25 net gy 47.25 gk. Gy tam bir hayal kırıklığı oldu merkezi atama zor gibi duruyor 4001den 🙁 Sıralamalar ne kadar oynar bilemiyorum

 3. Sare dedi ki:

  Arkadaşlar ben sadece genel yetenekten soru çözdüm… genel kültüre hiç bakmadım puanım hesaplanır mı yoksa sınav geçersiz mı sayılacak

  1. Caravaggio dedi ki:

   En az 1 net yapman lazım hesaplamazlar

  2. yılmaz dedi ki:

   az önce ösym yi aradım .genel yetenek ve genel kültür den en az bir netin olması lazım dediler. yani genel kültürden en az bir net bırakmış olman gerekli idi:(

  3. Jeomuh dedi ki:

   Memurlar nette herkes 90 100 net bekliyor doğrumu acaba arkadaslar moralim cok bozuk

 4. yılmaz dedi ki:

  mrb arkadaşlar matematik testinden sadece 2 soru işaretledim doğru olup olmadığımı bilmiyorum
  genel puanım hesaplanması için sadece işaretlemem yeterli midir yoksa en az bir net olması lazım mı ?

 5. Ezgi dedi ki:

  Arkadaşlar buradaki puanlamalar doğru mu bilen var mı? Bir de geçmiş yılların sınavlarına da giren var mı bu sınavın durumu geçmiş yıllara göre nasıldı sizce?

  1. MakMühNasır dedi ki:

   Hayatımda girdiğim en zor sınavdı… Ben Makine mühendisiyim denemelerde 100 net altına inmiyordum bu sınavda 80 net bile gelmeyecek belki tarihteki en zor matematik türkçe sınavı olabilir…

   1. Zehra dedi ki:

    Aynı şekilde bende öyle bi hemşire olarak 90 net yapıyordum denemelerden çıkmış sorulardan bu sınavdan 70 neti görür müyüm bilemiyorum emeklerimiz boşa gitti..

    1. MakMühNasır dedi ki:

     Maalesef bu kadar zor sınavla bitirdiler bizi… O kadar emek o kadar çalışma hepsi saçma sapan soruları yüzünden gitti…Çalışan ile çalışmayan böyle mi ayırt edilir ?

     1. Başak dedi ki:

      Sınav bana da çok kolay gelmedi ama eğer herkese zor geldiyse geçen yıllara göre belki daha düşük puanlarla atanamaz mıyız, sizce de öyle bir ihtimal olamaz mı yoksa yine en az 88 90 puanla mı atanılır?

      1. MakMühNasır dedi ki:

       Yani puanlamalarda belki 2 puan falan farkeder ama eğer herkes kötü yapmışsa düşük puana sıralama iyi gelecektir…Ben etrafımdaki derecelik öğrenciler dahil kendim dahil kime baktıysam denemelerde yapılanın 15 net aşağısı yapılmış Başak hanım…Sizin branş ne oda önemli tabiki ?

       1. Başak dedi ki:

        Hukuk, sanırım benim pek iyi gelemeyecek sonucum 🙁

        1. MakMühNasır dedi ki:

         Valla benimde pek iyi gelmeyecek muhtemelen zaten dediğim gibi doğru dürüst yapanı görmedim…Size kaç lazım ki atanmanız için ?

         1. Başak dedi ki:

          En az 90 puan lazım bana

          1. MakMühNasır dedi ki:

           Benim de o civarlarda ama bu sınavda o imkansız emeklerimizle oynuyorlar resmen yapacak bir şey yok nasıl yapacağız bilemiyorum 🙁

    2. Derya dedi ki:

     Netinizi hesapladınız mı

     1. MakMüh dedi ki:

      Hesapladım , normalden yaptığımdan çok daha düşük yapmışım maalesef…

  2. ayse dedi ki:

   genel yetenek bugüne kadar ki en zor sınavdı bence. Tüm çıkmış soruları çözdüm, hiçbiri böyle değildi. özellikle türkçe beni mahvetti.
   genel kültür bence normaldi ama yorumdan çok bilgi istiyordu. Günceller ise güncel değildi, genel kültür sorusuydu direkt.
   Benim merak ettiğim şey ise acaba kaç nete kaç puan gelir? Herkese zor gelen bir sınav ve netler düşük olacak anlaşılan.

 6. Aslı dedi ki:

  Arkadaslar murat in denemelerini cozuyorum bilmiyorum sanki kolay gibi 90 puan geliyor sizce kpss zor mu olur bu sene

 7. mehmet dedi ki:

  ya çözdüğüm her yayında deneme yanlış cevaplar çıkıyor özellikle tarih ile ilgili sorularda

  1. bilibili dedi ki:

   her yayında cıkıyorsa diğer ihtimal sen yanlıs biliyorsun 😀

 8. Feyza dedi ki:

  Kr akademi süper denemesinde cevap anahtarında yanlışlıklar var. Çözümlü hallerinden bakıp kontrol etmek gerekiyor. Zor bir deneme değildi.
  Sınavı tahmin etmek ve benzer sorular çözmek zor bence. Süre konusunda da her denememde farklılık oluyor zorluğuna bağlı olarak.

 9. MakMüh dedi ki:

  Genel olarak 100 falan yapıyorum . Matematikte sürekli basit hatalar yapıyorum veya sınavdan sonra matematik boşlarımı hemen çözüyorum . Acaba sınav anında neye dikkat etmem gerekiyor 🤔

  1. ÇG dedi ki:

   Benim de aynı şekilde. Süre konusunda panik yaptığım için aceleyle çözerken birçok dikkat hatası, işlem hatası vs. yapıyorum. Son denemede matematiği sona bıraktım ve daha sakin bir şekilde çözdüğümü fark ettim. Bir de turlama tekniği çok faydalı oluyor bu tür durumlarda. Denemenizi öneririm.

   1. MakMüh dedi ki:

    Ben de artık türkçeden sonra matematik ilk 15 sorusunu çözüp sonra Tarih kısmını bitirip en sona matematik diğer kısımlarını bırakıp yapıyorum daha iyi oluyor dediğiniz gibi en azından bütün sınav bitmiş olmuş oluyor kafa rahat oluyor 😊

 10. Ayse dedi ki:

  2016 denemesini çözdüm kolaymış bence yine öyle olsa ne var. 95 net çıkardım ve en yüksek netim bu. Allahım nolursun yine böyle bir net yapmamı nasip et. Aminn
  Son tekrarları bıkrakmayın arkadaşlar her gün tekrar yapıp test çözüyorum. Gün aşırı da deneme çözüyorum. Hepimiz istediğimiz yerlere atanabilelim inşallah.

  1. Hakan dedi ki:

   Geçen seneki KPSS’ye göre 2016 denemesi ilkokul sorusu kalır. Moral bozmak veya abartmak için söylemiyorum ama geçen sene KPSS’ye girmeden ben de çözmüştüm önceki KPSS testlerini. Ben de iyi puanlar yaptım kendi çapıma göre -sayısal temelim yok zira- ancak 2019 KPSS’si gerçekten zor gelmişti. 78 puan aldım 0 matematik-geometri doğrusu ile. Demem o ki, yıldan yıla çok fark ediyor soruların zorluğu. Aa bu yıldaki kolaymış deyip hafife almayın. Yine son güne kadar çalışmaya devam etmeliyiz tabii ki. Herkes gönlünce atanır, işine girer inşallah.

   1. Ayse dedi ki:

    Hafife almıyorum kesinlikle, uzun zamandır da çalışıyorum zaten. Ama bence yüksek net çıkarmak motivasyon oluyor. Bu sınavda da yapabilirim diye.
    Haklısınız şimdikiler daha zorlayıcı ve bu seneki daha da zor olabilir.

  2. Sara dedi ki:

   Aynı denemeden çıktım sonuçları karşılaştırınca sizin maşallahınız var umarım aynı bölümden değiliz 🤭😊

  3. MakMüh dedi ki:

   Bende son 10 yılın çözdüm çok basit geldi keşke özellikle 2018 ve 2019 çok basit geldi en basiti de 2019 geldi yine böyle çıksa razıyım. Artık nasıl zorlaştırıp nasıl düşürecekler bilmiyorlar 🙁 .

   1. Ayse dedi ki:

    2019’u da bugün çözdüm. Gerçekten aşırı kolaymış hatta inanamadım dedim bu önlisans falan mı acaba diye baktım ama lisansmış. Matematikte basit sorulardan sonra problemler oyaladı biraz o kadar.

    1. MakMüh dedi ki:

     Dediğim gibi emin olun ki kpss denemelerden daha kolay bence . Sadece sınav anı stres ve tek bir şansın olması sınav kaderini belirliyor . Sizin bölüm ne ?

BİR YORUM YAZIN
Süleyman Çelebi Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sücûd Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sübhâneke Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Surre Alayı Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sûre Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sûr Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sulh Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Suikast Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Suhuf (Sahifeler) Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Suhuf Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Suffe Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Subhanallah Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Strateji Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Soy Kütüğü Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Sorumlu Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi -
reklam