Endüstri Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Endüstri Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Endüstri Mühendisliği bölümü iş olanakları,Endüstri Mühendisliği bölümü taban puanları,Endüstri Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Endüstri Mühendisliği bölümü atamaları,Endüstri Mühendisliği bölümü dersleri,Endüstri Mühendisliği bölümü taban puanları,Endüstri Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Endüstri Mühendisliği maaşları

Endüstri Mühendisliği Bölümü Nedir?

Endüstri Mühendisliği programı, ürün veya hizmet üreten kuruluşların verimliliğini yükseltmek amacıyla insan, makine ve malzemenin etkili bir şekilde kullanılması için yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili konularda eğitim yapar .

Endüstri Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Endüstri Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Endüstri Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Endüstri Mühendisliği bölümlerinde eğitim süresi 4 yıldır. Lisans programının ilk iki yılında;

– Matematik,
– Fizik,
– Kimya,
– Temel Fen Bilimleri dersleri ile;

– Statik,
– Dinamik,
– Muka­vemet,
– Malzeme gibi temel mühendislik dersleri;

– Bilgisayar Programlama
– Ekonomi dersleri verilir .

Programın son iki yılında ise;

– Yön Eylem Araştırması,
– İstatistik,
– İş Etüdü,
– Ergonomi,
– Mühendislik Ekonomisi,
– Tesis Planlaması,
– Üretim Yöntemleri ve Planlaması,
– Envanter ve Kalite Kontrolü gibi Temel Endüstri Mühendisliği dersleri ile çeşitli bölümlere özgü diğer dersler ve Sistem Tasarımı konusunda bir proje dersi verilmektedir .

Endüstri Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bir endüstri mühendisliği bölümü öğrencisi mezun olduğunda: Üretim Planlama Mühendisi, Tedarik Zinciri Planlama Uzmanı, Satış/Pazarlama Müdürü, Finansal Planlama Uzmanı, Lojistik Müdürü, Kalite Mühendisi, Güvenlik Mühendisi, ERP Danışmanı, İnsan Kaynakları Müdürü, Risk Yönetimi Uzmanı, Depo Müdürü, İş Geliştirme Uzmanı, Müfettiş, Portföy Yöneticisi gibi işleri yapabilir. Bu kadar farklı işleri yapabilmesi de çok büyük bir avantaj sağlar.

Endüstri Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Endüstri mühendisleri, fabrikalarda iş analizleri yaparlar. İnsan ve üretim araçlarının en uygun şekilde yerleştirilmesi ile üretimin miktar ve kalitesini arttırmaya çalışırlar.
Endüstri Sistemleri Mühendisleri, bütünleşik üretim ve hizmet sistemlerinin tasarımını yapar, planlar ve bu sistemleri yönetir ve geliştirir. Tipik uğraş alanı karmaşık üretim ve hizmete yönelik endüstri sistemlerinin tasarımı, planlaması, kurulması ve denetimidir.

Kamu ve özel sektöre ait kuruluş ve fabrikalarda, yönetici pozisyonunda oldukça yüksek iş bulma olanağına sahiptirler.

Endüstri Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Endüstri Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Endüstri Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Endüstri Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Endüstri Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Endüstri Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -
reklam