Reklam
Reklam
reklam
reklam

2019 DGS Ne Zaman | DGS ye Kaç Gün Kaldı| Geri Sayım Sayacı


2019 dgs ne zaman,2019 DGS Tarihi,2019 DGS başvuru tarihleri,2019 DGS sınavı ne zaman, 2019 DGS sınavı saat kaçta?

ÖSYM, 2019 yılı DGS sınav tarihini ve başvuru tariherini açıkladı. Peki 2019-DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman yapılacak?

[ujicountdown id=”Kalan Süre” expire=”2019/06/30 10:15″ hide=”true” url=”” subscr=”2019 DGS’ye Kaç Gün Kaldı?” recurring=”” rectype=”second” repeats=””]

ÖSYM 2019 DGS başvuru tarihleri ve DGS sınav tarihi açıklandı. Peki 2018 DGS başvuruları ne zaman başlayacak işte detaylar :

2020 DGS NE ZAMAN İÇİN TIKLAYINIZ

2019 DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019-Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihlerini açıkladı 26.04.2019 ile 08.05.2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yapılacak. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 21 Mayıs 2019 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.

2019 DGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci 30 Haziran 2019 Pazar günü DGS’ye girecekler. Bu sınavın sonuçları ise 25 Temmuz 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden duyurulacak.

DGS’YE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilirler.

Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS’ye girmek zorundadırlar. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş de bu kılavuzdaki esaslara göre merkezî olarak yapılır.

Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

2019 DGS – Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak

Sınav Tarihi : 30 Haziran 2019 

Sınav Saati: 10:15

Başvuru Tarihleri: 26.04.2019 ile 08.05.2019 tarihleri arası yapılacak

DGS’nin İÇERİĞİ VE SINAV SÜRESİ

DGS’de; 60 Matematik, 60 Türkçe sorusu sorulmaktadır.

Toplam süre 150 dakikadır.

SINAVIN KAPSAMI

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevaparı için TIKLAYINIZ

DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS PUAN HESAPLAMA

ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS Sınav Saati ve Tarihi için tıklayınız

GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav Başvuru Merkezleri : ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, MYO Müdürlükleri, www.osym.gov.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9
 1. Özgür wrote:

  Selam Merhaba; Yüksekokul Pazarlama bölümü mezunuyum Ulusarası ticaret ve lojistik yönetimi bölümünü kazanmam için hangisine ağırlık vermem gerekiyor ve kaç net bu bölüme girişimi sağlar . Şimdiden teşekkürler

 2. Bedriye wrote:

  İkinci Üniversite ”Sosyal Hizmetler” önlisans devam ediyorum şuan ,4 yıllığa devam etmek istiyorum.Dgs ye girdiğim zaman,geri kalan derslerim örgün bir üniversitede devam etmem mümkün müdür? Dgs den kaç almam gerekiyor ,4yıllığa hak kazanmam için?

 3. Mustafa wrote:

  Sınav tarihini 30 Haziran 2019 olarak biliyorum, sitenizde 20 Temmuz yazıyor kontrol eder misiniz ? Hangisi doğru

 4. Seda wrote:

  Merhaba ben önlisans laboratuvar mezunuyum.hemsirelik bölümünü okumak istiyorum kac puan almaliyim ve kac netim olmasi gerek

  1. DURU wrote:

   30 İLA 35 NET YAPMAN GEREKİYOR

 5. Neslihan wrote:

  Merhaba,
  Ben adalet okuyorum bitirip hukuk icin dgs ye girmek istiyorum . Fakat başka bir lisans programından da mezunum. Bu durum problem teşkil ediyor mu?

 6. Taner RUŞEN wrote:

  Merhabalar ben mimari restorasyon bölümü okuyorum ve bu sene dgs sınavına girmeyi düşünüorum benim aklıma takılan bir soru var ben mimarlığa tamamlamayı düşünüyorum bunun için sözel yada sayısal da hangisi benim için daha etkili olur. veya aralarında fazla fark varmı. TEŞEKKÜRLER.

  1. muhammed wrote:

   en az 35 matematik 1 türkçe yapmalısın

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adıyaman Üniversitesi Hakkında Bilgi - Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hakkında Bilgi - Afyon Kocatepe Üniversitesi Hakkında Bilgi - Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yerel Yönetimler DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yeni Medya ve Gazetecilik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yat Kaptanlığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yaşlı Bakımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Yalıtım Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Tesisat Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Ressamlığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Denetimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yağ Endüstrisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Web Tasarımı ve Kodlama DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Üretimde Kalite Kontrol DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir -    Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Felsefe Grubu Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Su Bilimleri ve Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Latin Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İletişim Tasarımı ve Medya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Biyoloji Öğretmenliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - İşletme Bilgi Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Menü

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter: logo Eniyiyurtlar