2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı

2021 dgs ne zaman,2021 DGS Tarihi,2021 DGS başvuru tarihleri,2021 DGS sınavı ne zaman, 2021 DGS sınavı saat kaçta?

ÖSYM, 2021 yılı DGS sınav tarihini ve başvuru tarihlerini açıklamadı. Peki 2021-DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman yapılacak?

ÖSYM 2021 DGS başvuru tarihleri ve DGS sınav tarihi açıklamadı. Peki 2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak işte detaylar :

2021 DGS GERİ SAYIM SAYACI
Sınav Tarihi - 11.07.2021
0
00
00
00

2021 DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021-Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihlerini açıklandı başvurular 21 Mayıs 2021 ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yapılacak. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 21 Mayıs 2021 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.Geç başvurular ise 08.06.2021 tarihinde yapılacaktır.

2021 DGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci 11 Temmuz 2021 Pazar günü DGS ’ye girecekler. Bu sınavın sonuçları ise 12 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden duyurulacak.

DGS’YE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilirler.

Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS’ye girmek zorundadırlar. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş de bu kılavuzdaki esaslara göre merkezî olarak yapılır.

Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2021 DGS – Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak;

Sınav Tarihi : 11 Temmuz 2021 

Sınav Saati: 10:15

Sınav Sonuç Açıklanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 

Başvuru Tarihleri: 21 Mayıs 2021 ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arası yapılacak

DGS’nin İÇERİĞİ VE SINAV SÜRESİ

DGS’de; 60 Matematik, 60 Türkçe sorusu sorulmaktadır.

Toplam süre 150 dakikadır.

SINAVIN KAPSAMI

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevaparı için TIKLAYINIZ

DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS PUAN HESAPLAMA

ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS Sınav Saati ve Tarihi için tıklayınız

GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav Başvuru Merkezleri : ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, MYO Müdürlükleri, www.osym.gov.tr

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM
 1. Hilal dedi ki:

  Şuan da alttan derslerim var yaz okulu ne zaman bilmiyorum , dgs tercihleri ne zaman oluyor ve normal bi unide okuyup Anadolu açıköğretim geçişi yapabiliyor muyuz

 2. Büşra dedi ki:

  Uzatmalı mezun olanlar dgsye giremiyor mu ?

 3. Alfred dedi ki:

  Anadolu üni açıköğretim fakültesinde 2 yıllık insan kaynakları yönetimini 4 yıllık insan kaynakları yönetimi yapmak istiyorum kaç puan ve nete ihtiyacım var?

 4. Selin dedi ki:

  Ben fizyoterapi 2. Sınıf ögrencisiyimm su an hemsirelige gecis yapmak istiyorumm ne yapmaliyimm yardimci olur musunuz

 5. Kkkkkkn dedi ki:

  Çevre mühendisliği için kaç sayıaal net gerekli acaba

 6. Nilsu dedi ki:

  Mrh adalet son sınıf dgs ile kamu yönetimine geçiş yapacim matemetik yapmam Şart mı

  1. Cengo dedi ki:

   Yarim net yani o.5 net kalacak şekilde yapmalısın yoksa istediğin kadar sözel yap sınav degerlendirilmiyor

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kaslar ve Kas Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) - 6. Sınıf Eklem ve Eklem Çeşitleri Konu Anlatımı -
reklam