Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı programı, Çağdaş Yunan­ca'yı yabancı dil olarak temel dil becerileri boyutunda öğ­ retmeyi ve kültürünü tanıtmayı amaçlar . Programın eğitim süresi dört yıldır . Program Yunanca Dil Bilgisi, Çeviri ve Sözlü Anlatım, Edebiyat Tarihi, Bizans Tarihi, Bizans Metin­leri ve Yunan Kültür Tarihi gibi derslerden oluşur.Yunanca öğrenmek, etkili ve sürekli disiplinli bir çalışma gerektir­ mektedir.

Çalışma Alanları;Programı tamamlayanlar "Filolog" unvanını almaya hak kazanırlar. Mezunlar genellikle mütercim tercümanlık ve turizm rehberliği yaparlar. Çağdaş Yunanca okutmanı olarak da çeşitli kurumlarda ders verme imkanına sahiptirler .Ayrıca Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı gibi devlet birimlerinde ve Yunanistan ile ticaret yapan çe­şitli şirketlerde görev alabilmektedirler .


Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı maaşları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.