logo
logo
logo
logo

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

08.02.2016
A+
A-
Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı programı, Çağdaş Yunan­ca'yı yabancı dil olarak temel dil becerileri boyutunda öğ­ retmeyi ve kültürünü tanıtmayı amaçlar . Programın eğitim süresi dört yıldır . Program Yunanca Dil Bilgisi, Çeviri ve Sözlü Anlatım, Edebiyat Tarihi, Bizans Tarihi, Bizans Metin­leri ve Yunan Kültür Tarihi gibi derslerden oluşur.Yunanca öğrenmek, etkili ve sürekli disiplinli bir çalışma gerektir­ mektedir.

Çalışma Alanları;Programı tamamlayanlar "Filolog" unvanını almaya hak kazanırlar. Mezunlar genellikle mütercim tercümanlık ve turizm rehberliği yaparlar. Çağdaş Yunanca okutmanı olarak da çeşitli kurumlarda ders verme imkanına sahiptirler .Ayrıca Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı gibi devlet birimlerinde ve Yunanistan ile ticaret yapan çe­şitli şirketlerde görev alabilmektedirler .


Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

error: Content is protected !!