Sulama Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Sulama Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Sulama Teknolojisi bölümü iş olanakları,Sulama Teknolojisi bölümü taban puanları,Sulama Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Sulama Teknolojisi bölümü atamaları,Sulama Teknolojisi bölümü dersleri,Sulama Teknolojisi bölümü taban puanları,Sulama Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Sulama Teknolojisi maaşları

Sulama Teknolojisi Bölümü Nedir?

Sulama teknolojisi programının amacı; tarım alanlarında su dağıtımını, sulama sistemlerinin kuruluş ve bakımını, toprak tesviye ve toplulaştırma projelerini yürütebilecek, özel sulama projeleri hazırlayabilecek; meyve bahçelerinde, bağlarda, peyzaj alanlarında ve örtü altı yetiştiriciliğinde damla ve yağmurlama sulama yöntemlerinin uygulanmasını sağlayabilecek, sulamanın zamanını ve şeklini belirleyebilecek niteliklere sahip eleman yetiştirmektir.

Sulama Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sulama Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sulama Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Toprak Bilgisi
– Teknik Çizim
– Matematik
– Sulamaya Giriş
– Bilgisayar Teknolojileri
– Sulama Sistemi Tasarımı
– Elektrik Bilgisi
– Hidrolik Bilgisi
– Drenaj ve Arazi Islahı
– Sulama Uygulama Tekniği
– Ölçme Bilgisi
– Günlük Uygulama
– Keşif ve İhale Esasları
– Şantiye Tekniği
– Atatürk İlke ve İnkılapları
– Türk Dili
– İngilizce

Sulama Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sulanacak alanın sulama projesini ve keşfini hazırlar. Sulama projesine uygun malzemeleri belirler. Projeye uygun malzemenin satın alınmasını sağlar. Sulama projesine uygun malzemeleri sulama alanına uygular ve deneme çalışması yapar. Uygulanan projede meydana gelen arıza ve sorunları gidermeye çalışır. Uygulanan projenin sonuçlarını izler.

Sulama Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sulama Teknolojisi programı mezunları; peyzaj sulama uygulamaları yapan özel şirketlerde, belediye park ve bahçeler müdürlüklerinde, kamu kuruluşlarında (Tarım ve Orman Bakanlığı İl, İlçe Müdürlükleri ve Fidanlıkları, DSİ, Araştırma Enstitüleri, Sulama Birlikleri vb.) sportif ve turistik tesislerde ve kendi kuracakları işyerlerinde tasarımcı olarak ofiste veya uygulamacı olarak şantiyede çalışabilirler.

Sulama Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sulama Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sulama Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sulama Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - Niğde Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Nevşehir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muş Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Mardin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam