Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü hangi üniversitelerde var, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü iş olanakları,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü taban puanları,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü olan üniversiteler,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü atamaları,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü dersleri,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü taban puanları,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü kaç yıllık,Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik maaşları

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü her geçen popülaritesi artan ve sigortacılık ve sosyal güvenlik alanlarına uzman ve yetişmiş eleman yetiştirilmesini amaçlayan bir bölümdür. Sigortacılık ekonomik, ticari ve mesleki faaliyetler, doğal felaketler, sağlık ve gelir güvencesi gibi alanlarda muhtemel risklere karşı modern bir risk dağıtma yöntemidir. Bu alandaki hizmetler gitgide çeşitlenmekte, yeni yöntemler geliştirilmekte ve kurumsal düzenlemeler yapılmaktadır. Sigortacılık, bütün dünyada hızla büyüyen önemli sektörlerdendir.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Sigorta İşlemleri ve Türleri,
– Ekonomi ve Sigorta,
– Finansal Analiz,
– Sigorta Muhasebesi,
– Aracı Sigorta İşletmeleri,
– Vergilendirme,
– Risk Yönetimi,
– Emeklilik ve Gelecek Planlaması,
– Finansal Hesaplar ve Hayat Sigortası,
– Sigorta Çeşitleri,
– Sosyal Güvenliğe Giriş,
– Sosyal Güvenlik Hukuku,
– Sosyal Güvenlik Sistemleri,
– AB’de Sosyal Güvenlik,
– Sosyal Güvenliğin Güncel Sorunları,
– Güvenlik Uygulamaları Denetimi,
– Sigorta Branşları,
– Bireysel Emeklilik,
– İş Sağlığı ve İş Güvenliği,
– Aracı Sigorta İşletmeleri

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kamu sektöründe sigorta şirketlerine danışmanlık yaparlar. Sosyal güvenlik programlarında çalışırlar.

Sigortacılık ve sosyal güvenlik bölümünden mezun olanlar, sigorta ve sosyal güvenlik konularında gelişim ve dönüşüm sağlayabilecek, yeni hizmet alanları üretebilecek uzmanlık kapasitesine sahip olurlar. Dezavantajlı grupların sosyal güvenliğinin nasıl sağlanacağı, mali tabloların nasıl analiz edileceği, sigorta satış tekniklerinin neler olduğu gibi birçok konuda görev ve sorumluluklar alırlar.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Bölüm mezunları, sigorta ve emeklilik şirketlerinde uzman, yönetici, aktüer, broker, eksper, bankalarda sigorta uygulayıcısı, fon yöneticisi olarak çalışabiliyor. Ayrıca, KPSS’de bölüme özel atama kontenjanıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından açılan kadrolara atanabiliyor.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam