Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü iş olanakları,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü taban puanları,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü atamaları,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü dersleri,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü taban puanları,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi maaşları

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Nedir?

Rafineri ve petrokimya programının amacı ham petrolün işlenmesi ve çeşitli petrol ürünlerinin elde edilmesinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Rafineri vepetrokimya teknikerleri Enerji Bakanlığına bağlı petrol rafinerilerindeçalışabilirler.

Rafineri ve petrokimya programının amacı, ham petrolün işlenmesi ve çeşitlipetrol ürünlerinin elde edilmesinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Kimyasal analiz teknikleri
– Teknik resim
– Teknolojinin bilimsel ilkeleri
– Kimyasal proses ilkeleri
– Malzeme bilimi
– Organik kimya
– Akışkanlar mekaniği
– Enstrümental analiz
– Atık giderme
– Kimyasal reaktörler

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Rafineri ve petrokimya programından mezun olanlara “Rafineri ve Petrokimya Teknikeri” unvanı verilir. Rafineri ve petrokimya teknikeri kimya mühendisinin yönetimi ve denetimi altında, ham petrolün çeşitli aşamalarda yapılan işlemlerle arıtılması ve petrol ürünlerinin elde edilmesi ile ilgili çalışmaları yürütür. Bunun için kullanılan katkı maddelerini ve bunlarla elde edilen ürünün standartlara uygunluğunun kontrolü için testler yapar; kimya mühendisine araştırmalarında yardımcı olur.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Rafineri ve petrokimya teknikerleri petrol yan ürünlerini işleyen fabrikalarda, petrol ürünleri elde edilen petrokimya tesislerinde ve rafinerilerde çalışabilirler.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam