Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü hangi üniversitelerde var, Özel Güvenlik ve Koruma bölümü iş olanakları,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü taban puanları,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü olan üniversiteler,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü atamaları,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü dersleri,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü taban puanları,Özel Güvenlik ve Koruma bölümü kaç yıllık,Özel Güvenlik ve Koruma maaşları

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Nedir?

Özel güvenlik ve koruma bölümü, güvenlik sektöründeki hızlı değişimi yakalayan ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran ve saha çalışmalarında uygulama tekniklerini bilen kişiler yetiştiren bir bölümüdür. Özel güvenlik ve koruma bölümü, sektörün ihtiyaç duyduğu özel güvenlik personeli yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Özel güvenlik personeli olacak kişilerin belirtilen yasa ve yönetmelikler hakkında donanımlı, sorun çözen ve analitik düşünme yeteneğine sahip kişiler olmasını sağlayan bir bölümdür.

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Güvenlik Sistemleri
– Endüstriyel Tesislerde Güvenlik
– Güvenlik ve Projelendirme
– Halka İlişkiler ve İletişim
– İlkyardım
– Mesleki Yazışma ve Raporlar
– Temel Hukuk
– Temel Mesleki Hukuk
– Anayasa
– Temel İnsan Hakları Bilgisi
– Özel Güvenlik Hukuku
– Ceza Hukuku
– Kolluk Hukuku
– Kriminoloji
– Olaylara Müdahale Esasları
– Mesleki Etik
– Beden Eğitimi
– Yakın Savunma
– Suç Sosyolojisi
– Suç ve Suçlu Psikolojisi
– Kişi Koruma
– Güvenliğin Sosyal Temelleri
– Toplum Psikolojisi
– Hava ve Deniz Limanı Güvenliği
– İş Sağlığı ve Güvenliği
– Terör ve Terörizm
– Olay Yeri ve Delillerin Korunması
– Silah Bilgisi
– VIP Koruma
– Yönetim ve Organizasyon

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Özel Güvenlik ve Koruma elemanları yukarıda saydığımız kurumlarda ve görev yapacakları diğer alanlarda diğer emniyet güçleri ile işbirliği içerisinde olarak koruma görevini görmektedir. Kimi zaman ise herhangi bir işletme veya kurumda güvenlik görevlisi olarak faaliyet göstermektedir. Kısacası bu bölümden mezun olanlar çalıştığı yerin güvenliğinin sağlanmasından sorumludur.

Özel Güvenlik ve Koruma Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Özel güvenlik mezunları alışveriş merkezlerinde, üniversitelerde, otel ve pansiyonlarda, hastanelerde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve özel okullarda, müzelerde, tören yerlerinde, toplu konut alanlarında, havaalanlarında, metrolarda, garlarda, terminallerde, sanayi ve ticari işletmelerinde, barajlarda, enerji santrallerinde, rafinerilerde, enerji nakil hatlarında, radyolink istasyonlarında, görüntü ve ses verici istasyonlarda ve akaryakıt nakil/depolama/yükleme tesislerinde çalışabilirler.

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Özel Güvenlik ve Koruma Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitki Koruma 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - 2021/2 ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - DGS Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilgisayar Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilgisayar Bilimleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilgi ve Belge Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Beslenme ve Diyetetik 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basın ve Yayın 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basın ve Yayın 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basım Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bankacılık ve Sigortacılık 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -