Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Ortopedik Protez ve Ortez bölümü hangi üniversitelerde var, Ortopedik Protez ve Ortez bölümü iş olanakları,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü taban puanları,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü olan üniversiteler,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü atamaları,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü dersleri,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü taban puanları,Ortopedik Protez ve Ortez bölümü kaç yıllık,Ortopedik Protez ve Ortez maaşları

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Nedir?

Ortopedik Protez ve Ortez programında; el, ayak ve benzeri organların kaybı durumunda, bireyin fiziksel özrünü değerlendirip olmayan organların işlevlerini kısmen de olsa yerine getirecek olan yapay organların ya da vücutta desteklenmesi, korunması ve düzeltilmesi gereken kısımlara uygulanan yardımcı cihazların bağlantı parçalarını belirleyerek bağlantılarını ve ayarını yapacak teknikerler yetiştirilmesi hedefleniyor.

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Ortopedik Protez ve Ortez bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Anatomi ve Fizyoloji,
– Kinezyoloji Biyomekanik,
– Malzeme Bilgisi I-II,
– Mesleki Teknoloji I-II,
– Desen ve Modelaj,
– Proteze Giriş,
– Orteze Giriş,
– İlkyardım,
– Pozitif Psikoloji ve İletişim Becerileri
– Ortez Analizi ve Değerlendirmesi,
– Protez Analizi ve Değerlendirmesi,
– Meslek Etiği,
– Sağlık Kurumlarında İletişim,
– Biyomedikal Teknoloji,
– Protez Ortezde Klinik Hastalıklar,
– Protez I-II ve Ortez I-II teorik

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Doktorun reçetesini ve raporunu inceler.  Dökülen plastiğin iç kısmındaki boşluğu doldurur.  Kalıp ve patronlara uygun bandaj ve korsetlerin dikimini yapar.  Kalıplar ve patronlar çıkarır.  Ortez malzemelerini istenilen ölçülere uygun olarak hazırlar. Plastik dökülecek kalıbı ayarlar, uygun plastiği döker. Protez onarımları ve bakımlarını yapar. Protez takılacak organın kalan kısmını dökümü yapılan plastiğin içine yerleştirir. Protezin ayarını yapar ve işi tamamlar. Takılacak protezin ölçüsünü alır. Yeni modelâj yapar.

Ortopedik Protez ve Ortez Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

rtopedik Protez ve Ortez programından mezun olan öğrenciler, Protez-Ortez atölyesi bulunan devlet ve özel hastanelerde veya kendilerine ait özel atölyelerde çalışabiliyor.

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Ortopedik Protez ve Ortez Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam