Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü hangi üniversitelerde var, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü iş olanakları,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü taban puanları,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü olan üniversiteler,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü atamaları,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü dersleri,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü taban puanları,Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü kaç yıllık,Moleküler Biyoloji ve Genetik maaşları

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir?

Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünün amacı; her gün değişerek ve yenilenerek ilerleyen bilim ve teknoloji çağına ayak uydurmak için güçlü bir ekip çalışması ruhu ile düşünen, sorgulayan, fikir üreten, araştıran, icat eden, ve etik değerlere saygılı uluslararası nitelikte bilim insanı yetiştirmektedir. Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünün açılması, Türkiye’nin bu alandaki bilgi birikimini ve bilim dünyasındaki tanınırlığını arttırmanın yanı sıra, sağlık sektörünün ihtiyacı olan üstün donanımlı insan gücü açığının kapatılmasına da katkı sağlayacaktır. Bölümü benzerlerinden ayıran en önemli fark temel bilim araştırmalarının yanı sıra, klinik uygulamalara da ağırlık verilmesi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Biyoloji,
– Kimya,
– Matematik,
– Organik Kimya,
– Fizik,
– Genetik,
– Moleküler Hücre Biyolojisi,
– Biyoinformatiğe Giriş,
– Biyoistatistik,
– Biyofizik,
– Moleküler Genetik,
– Biyoinformatik,
– Biyoetik,
– Immünoloji,
– Biyokimya,
– Genetik Araştırma vb.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Tüp bebek tedavileri, ilaç araştırma ve geliştirme, kök hücre tedavileri, genetik kök araştırmaları, üniversitelerde öğretim görevlisi veya asistan, tıbbi cihaz geliştirme, adli tıp laboratuvarlarında görev almak gibi işleri yapmaktadırlar. Ayrıca tıbbi kuruluşlarda yönetim kadrosunda görev alabilirler. laboratuvar denetlemelerinde görev alarak işleyişin ve cihazların kontrolünde görevlendirilebilirler. Bitki, hayvan genetiklerinin inceleme çalışmalarında bulunabilirler. Bu sayılan iş kollarının dışında daha birçok iş yapabilmektedirler.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar; yurtiçi ve yurtdışında yüksek lisans yapabilir, araştırmacı ve/veya akademisyen olarak üniversiteler ile araştırma merkezleri gibi tüzel ve özel kuruluşlarda çalışabilir. İlaç ve gıda gibi biyoteknolojiye dayalı üretim ve çalışma yapan sektörlerde araştırma-geliştirme ve kalite kontrol laboratuvarlarında, araştırmacı ve/veya yönetici olarak sağlık, tarım, hayvancılık ve çevre kuruluşlarının araştırma-geliştirme ve uygulama bölümlerinde, genetik hastalıkların tanı ve tedavi merkezleri, tüp bebek merkezleri gibi tıp fakülteleri ve sağlık sektöründe araştırmacı ve/veya yönetici olarak çalışabilirler.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Moleküler Biyoloji ve Genetik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam