Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü iş olanakları,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü taban puanları,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü atamaları,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü dersleri,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü taban puanları,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi maaşları

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Nedir?

Meyve Sebze İşleme Teknolojisi Programı; Meyve Sebze İşletmelerinde ara eleman gereksiniminin karşılanması için Gıda Bilimi ve Teknolojisi konusunda, meyve-sebze ürünlerine ağırlık verilerek bilgilendirilip, pratik kazandırılmış teknik eleman eğitimini amaçlamaktadır. Gıda sanayiinde meyve sebze işleme sektörüne vasıflı işgücü sağlamak, gençlere üretim elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanları arasında ara kademe gücü olarak kabul edilen teknikerlik düzeyinde eğitim vermektedir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Gıda mikrobiyolojisi
– Gıda biliminde temel ilkeler
– Gıda analizleri
– Hijyen ve sanitasyon
– Laboratuvar teknikleri
– Duyusal analiz
– Meyve sebzelerim muhafaza teknikleri
– Gıda güvenliği ve çevre
– Organik gıda üretimi
– Kurutma teknolojisi
– Salamura teknolojisi
– Gıda maddelerinin ambalajlanması
– İş güvenliği ve ilkyardım
– Meyve ve sebze ürünlerinde raf ömrü

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Meyve ve sebzeleri çeşitli yöntemlerle kuruturlar. Meyvelerin suyunu çıkararak şişeler veya paketlerler.
Meyve ve sebzeleri uygun koşullarda dondururlar. Salça, turşu, marmelat, reçel, meyve suyu özü gibi ürünleri üreterek pazarlanmasını sağlarlar. Üretilen besin maddelerini en uygun şekilde ambalajlarlar.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Meyve ve sebze işleme teknikeri mevsimlik veya sürekli olarak çalışan ve gıda maddeleri üreten, meyve-sebze işleyen fabrikalarda (Meyve Suyu Fabrikası, Salça Fabrikası, Turşu Fabrikası, Reçel, Marmelat İmal Fabrikaları, İncir, Kuru Üzüm, Fındık İşleme Atölyeleri gibi), küçük aile işletmelerinde, satış birimlerinde çalışabilmektedirler.Mezunların iş bulma olanakları oldukça fazladır. Çünkü öğrencilere staj yaptıkları işletmelerden talep gelmektedir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam