Reklam
Reklam

Türk Halkbilimi Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Türk Halkbilimi bölümünde öğrenciler Türk kültürü ile ilgili her türlü uygulamayı öğrenir, yöreler arası farklılıkları analiz edebilir.

Hangi Dersler Var?

Halkbilimi Tarihi, Halkbilimi Kuram ve Yöntemleri, Gelenek-Görenek ve Halk İnançları, Masal, Felsefeye Giriş, Sanat Tarihi-Halkbilimi İlişkisi, Antropolojiye Giriş, Halk Hekimliği, Karşılaştırmalı Türk Halkbilimi (Balkanlar, Ortadoğu, Sibirya, Orta Asya, İdil-Ural), Halk Tiyatrosu, Çocuk Oyunları ve Oyuncakları, Festivaller ve Şölenler, Osmanlı Türkçesi, Cönkler ve Mecmualar.

Gereken Özellikler

Türk kültürüne ilgili olmak.

Kazanılacak Ünvan

Türk Halkbilimi lisans diploması.

Çalışma Alanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Belediyeler, TRT ve özel televizyon kanallar

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - 2021 KPSS Ne Zaman | KPSS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) -