Turizm ve Otel İşletmeciliği (MYO) Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Turizm ve Otel İşletmeciliği önlisans programının temel amacı, turizm işletmeleri için orta düzey yönetici özelliklerini edinmiş, turizm sektöründe müşteri hizmetleri, pazarlama ve yönetim konularında çağdaş bilgi, beceri, etkin karar verme tekniklerine, turizm sektörünün global yapısının getirdiği olanakları ve zorlukları tanımlama yetisine, konaklama ve yiyecek-içecek işletmeleri ile seyahat acentaları yönetimi ve tur operatörlüğü konularında bilgi ve deneyime sahip, İngilizce’yi esas, Almanca, İtalyanca, Yunanca, Rusça, İspanyolca veya Fransızca’yı yardımcı çalışma dili olarak kullanabilecek, donanımlı turizmciler yetiştirmektir.

Hangi Dersler Var?

Genel Turizm, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Rekreasyon Yönetimi, Pazarlama, İş Güvenliği ve İlkyardım, Beslenme ve Diyetetik, Kalite Yönetim Sistemleri, Turizm Pazarlaması, Otelcilik Otomasyon Sistemleri, Mesleki İngilizce, Genel Muhasebe, İşletme Matematiği, Turizm Coğrafyası, Turizm Mevzuatı, Yiyecek İçecek Servisi, Turizmde Ürün Yönetimi ve Ürün Farklılaştırma, Turizm Sosyolojisi, İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Kat Hizmetleri, Tur Operatörlüğü ve Seyahat Acenteliği, Ziyafet Servis Yönetimi, Otel İşletmeciliği, Mutfak Sanatları Çevre Koruma.

Gereken Özellikler

Sosyal yönü kuvvetli, dinamik, üretken, enerjik, ayrıntılara dikkat eden, sorumluluk sahibi, sabırlı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, başkalarını etkileyebilen, yeniliklere açık,  girişimci, araştırıcı-çalışkan ve dürüst, ekip çalışmasına yatkın, fiziksel görünümü düzgün ve bakımlı kimseler olmaları gerekmektedir.

Kazanılacak Ünvan

Önlisans diploması ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı unvanı.

Çalışma Alanları

Programdan mezun olan öğrenciler, konaklama işletmeleri, yiyecek-içecek işletmeleri, havayolu işletmeleri, çeşitli ulaştırma şirketleri, turizm yazarlığı, rent a car işletmeleri, kongre-konferans merkezleri, turizm enformasyon merkezleri ve daha birçok ağırlama endüstrisi işletmelerinde çalışma olanağına sahiptirler.  Özellikle  yabancı dil bilgisi çok iyi olan öğrencilerin iş bulma sorunu hemen hemen yok gibidir. Çalışma alanları daha çok özel sektördedir. Kamu sektöründe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışma olanağı bulunmaktadır.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -
reklam