reklam
reklam
logo
logo
logo

Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Bitki ve hayvan biyoteknoloji yöntemleri hakkında yeterli bilgiye sahip, bilimsel düşünceyi benimsemiş, uygulamalı ve hayat boyu öğrenme ilkeleri çerçevesinde yaklaşan Ziraat Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, Tarımsal Biyoteknoloji konusunda ileri düzey bilgiye sahip; tarımsal sorunların çözümüne bitki, hayvan, enzim ve mikrobiyal biyoteknoloji yöntemlerini kullanarak yeni yaklaşımlar geliştirebilen uzmanların yetiştirilmesidir.

Atatürk, İlke ve Ink, Fizik, Kimya, Matematik, Temel Bilgi Tekn. Kull., Botanik, Türk Dili, İngilizce, İstatistik, Zooloji, Genel Mikrobiyoloji, Ekoloji, Genetik, Biyokimya, Hayvan Anatomisi ve Fizyolojisi, Toprak Bilgisi, Organik Kimya, Bitki Fizyolojisi, Bitki Besleme, Bitki Koruma, Gıda Bilimi ve Teknolojisi, Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bilimsel Araştırma ve Yazım, Tarım Ekonomisi, MolekülerBiyoloji, Bitki Doku Kültürü, Tarımsal Biyoteknoloji, Genetik Kaynakları Muhafazası, Hayvan Islahı, Moleküler Genetik, Bitki Islahı, Genetik Mühendisliği, Araştırma Deneme Yöntemleri, Bitkilerde Hastalık ve Zararlılara Dayanıklılık,

Biyoloji, moleküler biyoloji derslerine ilgili olmak.

Tarımsal Biyoteknoloji bölümü lisans diploması.

Tarım Bakanlığına Bağlı Araştırma Merkezleri'nde, tarım il ve ilçe müdürlükleri ve il gıda kontrol laboratuvarlarında çalışma imkanları bulunmaktadır.

Laboratuvar alt yapısına sahip olmak.

Evet var, 30 işgünü.

Öğrenci değişim programlarına katılma hakları var.

Biyoloji, gıda teknolojisi ve 2 yıllık ziraatla ilgili meslek yüksek okullarından Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.