Reklam
Reklam

Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Tapu kadastro programı, tapu sicillerinin tutulmasına ilişkin temel kurallar ile tapu sicilinin oluşturulmasını amaçlayan kadastro çalışmaları için gerekli arazi ölçümü ve harita yapım teknikleri konusunda çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Hangi Dersler Var?

Matematik, Tapu Sicili Uygulaması, Ölçme Bilgisi, Bilgisayar, Hukukun Temel Kavramları, Tapu Mevzuatı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil, Medeni Hukuk, Eşya Hukuku, Borçlar Hukuku, Kadastro Bilgisi, Kamulaştırma, İstatistik ve Olasılık, Tapu Sicili Uygulaması, Miras Hukuku, Şehircilik ve İmar, Fotogrametri, İcra İflas Hukuku, İdare Hukuku, Kamu Yönetimi, İmar Uygulaması, Halkla İlişkiler, Kıymetli Evrak Hukuku, Kartoğrafya, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kamu Maliyesi, Sermaye Piyasası Hukuku, Toprak ve Taşınmaz Hukuku, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Osmanlı Paleografyası, Mesleki Yabancı Dil, Kentsel Hizmetler Konut Politikası, Taşınmazların Değerlendirilmesi.

Gereken Özellikler

Bu programa girmek isteyen öğrenciler matematik, fizik, trigonometri gibi teknik derslerde iyi yetişmiş olmalı ve bilgisayar ile hukuk konularına ilgi duymalıdırlar. Tapu ve kadastro mesleği, arazi üzerinde ve büroda ekip çalışmasını gerektirir. Bu nedenle mesleğe girmek isteyenlerin ekip çalışmasını sevmeleri ve doğadan hoşlanmaları beklenir. Ayrıca bu kimselerin doğada çalışmalarını engelleyecek ruhsal ve fiziki özürlerinin olmaması gerekir.

Kazanılacak Ünvan

Tapu Kadastro lisans diploması.

Çalışma Alanları

Tapu kadastro genel müdürlüğü, tapu sicil müdürlükleri, kadastro müdürlükleri, tapu kadastro bölge müdürlükleri, karayolları genel müdürlüğü, belediyeler, iller bankası, devlet su işleri, devlet demiryolları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj gibi hizmet yapan inşaat ve harita şirketlerinde iş bulma imkânlarına sahiptirler

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

-

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yerel Yönetimler (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yat Kaptanlığı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yaşlı Bakımı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam