Seramik Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Öğrenim görmek isteyen adayların özel yetenek sınavına girebilmeleri için lise ve dengi bir ortaöğretim kurumundan mezun olması veya kesin kayıtların başlama tarihlerine kadar mezun olabilecek durumda olması ve YGS’ye girerek bu sınavın herhangi bir puan türünde en az 200 veya daha yüksek puan almış bulunması gerekmektedir. Bölümde öğrenim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince Serbest Seramik ve Endüstriyel Seramik Tasarım Sanat dallarında teorik ve uygulamalı atölye derslerinden oluşan bir programla mezunlar vermektedir. Bu eğitim süresince gerçekleştirdikleri staj çalışmaları ile seramik sanayisini daha yakından tanıma olanağına da kavuşmaktadırlar.

Hangi Dersler Var?

Bölümde genel olarak Genel Kimya, Çamur Şekillendirme Teknikleri, Yüzeysel Tasarım, Seramik Sanatı Tarihi, Seramik Tasarımı, Alçı Şekillendirme ve Kalıp Teknikleri, Seramik Teknolojisi, Seramik Restarasyon, Seramik Form Tasarım, Yüzeysel Tasarım, Çağdaş Seramik Sanatı, Endistüriyel Seramik Tasarım, Alternatif Pişirim Teknikleri, Bilgisayar Destekli 3D Tasarım, Dekor Teknik ve Uygulama, Temel Sanat Eğitimi dersleri okutulmaktadır.

Gereken Özellikler

Bu bölümde okumak özel yetenek sınavına başvuran adayın çizim yeteneğinin olması ve hayal gücünü çizime yansıtabilmesi gerekmektedir.

Kazanılacak Ünvan

Seramik Tasarımcısı unvanı.

Çalışma Alanları

Mezunların seramik fabrikalarında iş bulma olanaklarının yanı sıra, açacakları özel atölyelerinde ya da lisansüstü eğitimlerini sürdürerek üniversitelerin ilgili birimlerinde akademik personel olarak çalışabilme şansına da sahiptirler. Ayrıca tasarım ofislerinde çalışma olanakları bulunmaktadır.

Özel Koşul Var Mı?

Var

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -