Reklam
Reklam

Sanat Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Sanat Yönetimi bölümü; sanatı çok iyi tanıyan ve işletme ve organizasyon bilgisi olan ama bununla birlikte sanat ürünlerini değerlendirip, ilişkilendirerek proje geliştirebilen, yürüten ve bunun sonucunda sanat eserini ekonomik ve kültürel/ entelektüel bir değere dönüştürebilen meslek insanları yetiştirmek amacını taşır.

Hangi Dersler Var?

Kültür, Sanat Tarihi, İşletme, Yönetim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Müzecilik ve Küratörlük derslerinin yanı sıra proje dersleri almaktalar. Ayrıca sanat yönetimi ile ilgili alanlarda staj zorunlulukları bulunmaktadır.

Gereken Özellikler

Sanatla ilgili olmaları, sanatla ilgili projeler geliştirmeye ve sanat etkinliklerini yönetmeye istekli olmaları gerekmektedir. Üniversite sınavlarında ilgili puan türünden yeterli puanı da almak gerekiyor.

Kazanılacak Ünvan

Sanat Yöneticisi unvanı

Çalışma Alanları

Sanat Yönetimi farklı disiplinlere açık bir alandır. Çalışma alanları, müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar gibi resmi ve özel sanat kurumları, sanat vakıf ve dernekleri, yerel yönetimlerin kültür daireleri, müzayede ve fuarcılık kuruluşları, yapım ve organizasyon şirketleri, medya kuruluşları olarak tanımlanabilir.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - 2021 KPSS Ne Zaman | KPSS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - Döküm (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam