reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Sanat Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Sanat Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Sanat Yönetimi bölümü; sanatı çok iyi tanıyan ve işletme ve organizasyon bilgisi olan ama bununla birlikte sanat ürünlerini değerlendirip, ilişkilendirerek proje geliştirebilen, yürüten ve bunun sonucunda sanat eserini ekonomik ve kültürel/ entelektüel bir değere dönüştürebilen meslek insanları yetiştirmek amacını taşır.

Kültür, Sanat Tarihi, İşletme, Yönetim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Müzecilik ve Küratörlük derslerinin yanı sıra proje dersleri almaktalar. Ayrıca sanat yönetimi ile ilgili alanlarda staj zorunlulukları bulunmaktadır.

Sanatla ilgili olmaları, sanatla ilgili projeler geliştirmeye ve sanat etkinliklerini yönetmeye istekli olmaları gerekmektedir. Üniversite sınavlarında ilgili puan türünden yeterli puanı da almak gerekiyor.

Sanat Yöneticisi unvanı

Sanat Yönetimi farklı disiplinlere açık bir alandır. Çalışma alanları, müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar gibi resmi ve özel sanat kurumları, sanat vakıf ve dernekleri, yerel yönetimlerin kültür daireleri, müzayede ve fuarcılık kuruluşları, yapım ve organizasyon şirketleri, medya kuruluşları olarak tanımlanabilir.

40 işgünü zorunlu staj bulunmaktadır.

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınmıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.