reklam
reklam
logo
logo
logo

Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Hakkında Bilgi

Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Hakkında Bilgi

Marka yönetimi, pazarlama iletişimi, kurumsal itibar ve kurumsal iletişim süreçlerinde stratejik karar alabilecek iletişim uzmanları yetitirilmesi amaçlanmaktadır. Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde, iletişim öğrencileri mesaj üretim süreçlerini içerik ve görsel anlamda bütünleşik pazarlama iletişimi yaklaşımına göre nasıl tasarlayacaklarını öğreniyorlar

Pazarlamaya Giriş, Girişimcilik, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, Medya Planlama Stratejisi, Kampanya Planlama ve Yönetimi, Marka Yönetimi, Dijital Pazarlama, Stratejik Yöneticilik, Stratejik Yaratıcılık ve Sosyal Pazarlama dersleri ders programında yer alan derslerden sadece bir bölümünü oluşturmaktadır

Pazaralama, reklam, halkla ilişkiler, iletişim alanlarına ilgi duyan, bu alanlarda çalışmaya, projeler geliştirmeye meraklı öğrencilere hitap etmektedir.

Reklam Tasarımı ve İletişimi lisans diploması

Kamu ve özel sektörde, medya, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler, marka yönetimi, kurumsal iletişim yönetimi, reklam ajansları ve pazarlama gibi geniş bir yelpazede iş olanakları sunmaktadır.

Lise mezunu olan ve iletişim alanında yaratıcılığına ve gözlem yeteneğine güvenen herkes bu bölümü tercih edebilir. Üniversite sınavlarında LYS'de yeterli puan almak gerekir.

5. dönemde zorunlu staj dersi yer almakta ve bir dönem sürmektedir.

Erasmus, Farabi, Mevlana gibi programlara katılma hakları var

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.