reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Hakkında Bilgi

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Hakkında Bilgi

Yaratıcılık, tasarım, iletişim; Bölüm, son iki yüz yılda dünyayı hızla değiştiren bu üç kavram üzerine kurulu. Hedefimiz, kitle iletişim süreçlerine yaratıcı tasarımlarıyla katılabilen bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak. Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrencileri bu hedefe doğru ilerleten bir ders programı, öğretim kadrosu, teknoloji ve eğitim anlayışıyla karşılıyoruz. Bölümümüz, akademik çalışmaların yanı sıra üretime yönelik bir anlayışa sahip. Öğrencilerimiz uygulayarak öğreniyor, sürekli uygulamanın olduğu bir çevrede eğitim görüyorlar.

Tarihi, Radyo ve Televizyona Giriş, Sosyal Bilimlerde Kavramlar, Sinema Tarihi, Fotoğraf Uygulamaları, Senaryo Yazımının Temel İlkeleri, Kamera Teknikleri, Kitle İletişim Kuramları, Türk Sineması, Görüntü Düzenleme, Türk Medya Tarihi, Video-Kurgu, Ses Yapım Teknikleri, Belgesel Sinema, TV Yapım Tasarım, Film Kuramları ve Estetiği, Medya, Kültür ve Toplum, Kitle İletişimde Araştırma Yöntemleri, Film Eleştirisi ve Analizi, Görsel Kültür, Metin ve Diyalog Yazarlığı, Reklamcılık, Medya Okuryazarlığı, Popüler Kültür, Film Kültürü, Radyo Program Yapımı, Medya Eleştirisi, Medya Endüstrisi ve Küreselleşme, Siyasal Düşünce Tarihi, Çevre, Medya ve İletişim, Film Kültürü.

Okumayı ve yazmayı sevmek, gündemi ve sanatsal etkinlikleri takip etmek

Radyo, Televizyon ve Sinema lisans programı. Akademik yıl süresince çeşitli senaryo, kurgu, oyuncu yönetimi, yönetmenlik, yapımcılık gibi çeşitli konularda sektör çalışanlarıyla düzenlediğimiz atölye çalışmalarına katılan öğrenciler sertifika alabiliyorlar.

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan öğrenciler, sinema ve dizi yapım şirketlerinde medya alanındaki birçok kuruluşta, televizyon kanallarında, basın kuruluşlarında, yapım şirketleri ve reklam ajansları gibi görsel işitsel içerik sağlayan kuruluşlarda metin yazarı, senaryo yazarı, yapımcı, yönetmen, görüntü yönetmeni, sunucu, muhabir, haber editörü, kameraman, resim seçici, kurgu operatörü olarak görev alabilmektedirler. Ayrıca ticari her türlü kuruluş ve devlet kurumlarında basın danışmanlığı, medya ilişkileri gibi alanlarda çalışabilirler. Mezunlarımız yüksek lisans programlarına devam ederek akademik kariyer yapabilme olanakları da vardır.

Erasmus öğrenci değişim programına katılabilirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor. geçiş imkânı var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.