reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Pilotaj Bölümü Hakkında Bilgi

Pilotaj Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüm ulusal ve uluslararası standartlara göre kurgulanmış eğitim müfredatları ile üstün donanımlı pilotlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği standartları temel alınarak belirlenmiş olan öğrenme çıktılarını içeren pilotluk eğitimi dersleri, ayrıca temel mühendislik matematiği, fiziği dersleri ve farklı alanlardan seçilebilecek 10 adet serbest seçmeli ders.

Sayısal zekaya ve yüksek el-göz koordinasyonu yeteneğine sahip olmak. Ayrıca, sözel alanlara da yatkın olmak

Uçak için Hususi Pilot Lisansı (PPL) ve Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı (ATPL)

Bölümümüz, yerli ve yabancı havayolları ile genel havacılık ve havacılık eğitimi sektöründe istihdam sağlamaktadır. Ülkemizde her sene 750 yeni sivil pilotun göreve başladığı göz önünde bulundurulduğunda donanımlı bir pilotun ülkemizde kolayca iş sahibi olacağı görülmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü mevzuatına uygun olmak. Adli sicil kaydı bulunmamak, 17 yaşından büyük olmak, yetkili hastanelerden pilot oluna bilirliği tescil eden sağlık sertifikasını almak.

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler

Balon Pilotluğu, Uçak Elektriği, Uçak Elektrik ve Elektroniği, Uçak Elektroniği, Uçak Yer Destek Sistemler, Uçak Teknolojisi, Ulaştırma ve Otomotiv bölümlerinden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. umut erdoğan dedi ki:

    dgs de pilotaj bölümü ticari hava yolları pilotu eğitimini vermiyor değilmi