Reklam
Reklam

Mekatronik Mühendisliği Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Mekatronik Mühendisliği kendi başına karar vereren hareketli sistemler (robotik) geliştiren bir mühendislik alanıdır. Elektronik mühendisliğinden donanım bilgilerini, bilgisayar mühendisliğinden yazılım ve akıllı (uzman) sistemler yaratma bilgisini ve makine mühendisliği bölümünden ise hareketli sistemlerin temellerini öğrenirler. Mekatronik Mühendisliği yakın zamanda Makine Mühendisliği’nden doğan bir alan olmakla beraber, elektronik, sistem tasarımı ve bilgisayar mühendisliklerini bütünleştirir

Hangi Dersler Var?

Sayılan üç bölümün temel dersleri dışında uzmanlaşmak istenen alanın seçmelilerini alırlar. Gömülü sistem tasarımı, yapay zeka, robotik gibi konularda seçmeli derslere odaklanabilirler.

Gereken Özellikler

Matematik ve fizik altyapısı, mühendisliğin özellikle robotik uygulamalarına ilgi, yapay zeka ile çalışan otomatik sistemlerin geliştirilmesine ilgi.

Kazanılacak Ünvan

Mekatronik Mühendisliği unvanı alır.

Çalışma Alanları

Şirketlerin robotik sistemlerinin tasarlanması ve geliştirilmesi, veri madenciliği ve akıllı sistem yazılımlarını geliştirme alanları.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce Saatler – Saat nasıl söylenir? - İngilizce Kibarca İstemek (Can/Will/Could/Would) (Polite Requests) - 2021 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Medipol Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBV) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Bilim Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -