Mekatronik Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Mekatronik; mekanik, elektronik ve bilişim teknolojilerinin oluşturduğu disiplinler arası bölüm olmasından dolayı, mekanik bir sistemi analiz ederek otomasyona dönüştürmeyi esas alır. Mekanik sistemler, esnek imalat sistemleri, bilgisayar tümleşik imalat, robotik ve endüstriyel otomasyon gibi mekatroniğin temel prensiplerden oluşmaktadır.

Hangi Dersler Var?

Bilgi ve İletişim Teknolojileri, İngilizce I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Matematik I, Mekatroniğin Temelleri, Teknik ve Meslek Resmi, AC/DC Devre Analizi, Ölçme Tekniği ve Metroloji, Türk Dili ve Edebiyatı I, Programlamaya Giriş, İngilizce II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Matematik II, Analog ve Sayısal Elektronik, Malzeme Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Çizim, Temel İlk Yardım, Türk Dili ve Edebiyatı II, Mesleki İngilizce I, Mekanizmalar, İşyeri Eğitimi, Mesleki İngilizce II, Elektrik Motorları ve Sürücüleri, Kalite Güvencesi ve Standartları ve seçmeli dersler bulunmakta.

Gereken Özellikler

Üniversite sınavında YGS'den yeterli puanı almak.

Kazanılacak Ünvan

Mekatronik önlisans diploması.

Çalışma Alanları

Mekatronik bölümünden mezun olunduğunda ; otomotiv endüstrisi, endüstriyel otomasyon, hareketli robot sistemleri, ev otomasyonu gibi sektörlerde kurulum işletme ve bakım yapmak üzere teknik eleman olarak çalışma imkânı bulmaktadırlar.

 

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -