reklam
logo
reklam
logo
logo

Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi

Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi

Medya ve İletişim Sistemleri programı, 2000’li yıllarla birlikte giderek çeşitlenen ve yaygınlaşan farklı medya alanlarında çalışabilecek donanımlı kadrolar ve onları eğitecek akademisyenler yetiştirmek üzere tasarlamıştır. Bölüm ilk kurulduğu günden itibaren, özellikle dijital medya ve internet teknolojisinin medya atmosferinde yaratacağı büyük sıçramaları görmüştür. Bu nedenle, özellikle internet teknolojilerini ve onun üzerine kurulu melez medya modellerini temel alan çok sayıda ders programımızda yer almaktadır. İnternet gazeteciliği, blogging, podcasting, online gaming gibi konularda bir yandan nitelikli bitirme tezleri yazılırken, diğer yandan da pratiğe dönük çalışmalar ve içerik üretimi için olanaklar sağlanmaktadır. Medya ve İletişim Sistemleri Programı olarak hedefimiz, başından beri öncelikle medya mesajlarını doğru okuyan, analiz eden ve günümüz fenomenleriyle medya içeriğini eleştirel gözle değerlendirebilen bireyler yetiştirmek oldu. Bu özelliklere sahip bireyler, daha sonra çalıştıkları kurum neresi olursa olsun o kurum için gerekli medya mesajlarının üretilmesi, doğru mecralardan, doğru zamanda, doğru kitleye aktarılmasında başarılı olacaklardır.

Kamera Tekniklerine Giriş, Sayıları Anlamlandırmak, Medya Çalışmalarının Temelleri, Akademik Beceri Odaklı İngilizce, Türk Dili, Ekonomik Verileri Okumak, Sosyolojinin Temelleri, Siyaset, Medya ve Demokrasi, Sosyal Medya, Gazeteciliğe Giriş, Okuma Becerileri, Türk Devrim Tarihi, Kültür, İletişim ve Toplum, Haber Yazımının Temelleri, Düşünsel Miras, Haber Yazımı, Türk Medya Tarihi, Medyanın Ekonomi Politiği, Medya ve İletişim Hukuku gibi zorunlu derslerin yanı sıra seçmeli dersler.

Online ya da offline ortamlarda medya içeriği üretmeye istekli olan öğrenciler bu bölümü tercih edebilir.

Medya ve İletişim Sistemleri lisans diploması

Her tür haber üretim ortamı, basılı, görsel-işitsel, elektronik ve etkileşimsel ortamlar, bunların her gün beliren bileşimleri mezunlar için öngörülen doğal çalışma alanlarıdır. Bunların yanı sıra, medya planlama, basın sözcülüğü, metin yazarlığı, reklam ve halkla ilişkiler uzmanlığı, müşteri temsilciliği, sosyal araştırmacılık, editörlük, ve tüm bu alanların yönetsel sorumluluğu da potansiyel çalışma alanlarıdır.

Erasmus programına katılabilirler.

Aşağıdaki bölümlerden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alanıyor. Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bilgisayar Destekli Yayıncılık Çağrı Merkezi Hizmetleri Fotoğrafçılık Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Görsel İletişim Grafik ve Reklamcılık İletişim ve Halkla İlişkiler İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Marka İletişimi Masaüstü Yayıncılık Medya ve İletişim Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Radyo ve Televizyon Tekniği Radyo ve Televizyon Teknolojisi Televizyon Yapım ve Yönetimi Televizyon ve Radyo Programcılığı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.