reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Matematik ve Bilgisayar Bölümü Hakkında Bilgi

Matematik ve Bilgisayar Bölümü Hakkında Bilgi

Matematik veya bilgisayar alanlarında ileri düzeyde kuramsal ve uygulamalı bilgileri hedefleyen bölümde verilen dersler matematik veya bilgisayar bilimleri alanındaki problemleri saptama, tanımlama, analiz etme donanımı sağlar. Güçlü matematik altyapısıyla bilgisayarın işleyiş mantığını temelden kavrayarak uzmanlaşma sürecinde önemli artılara sahip olunur.

İlk iki yıl cebir, analiz gibi temel matematik derslerini ve temel programlama dillerini içeren bilgisayar derslerini görmektedirler. Son iki yıl ise uzmanlaşmak istedikleri alana göre matematik ve bilgisayar derslerini seçmektedirler.

Matematik ve bilgisayar alanlarına ilgi duymak.

Matematik-Bilgisayar uzmanı

Kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bilgi-işlem ve planlama departmanlarında; programlama, sistem analizi, teknik destek, web tasarımı ve yazılımı gibi konularda uzmanlaşmış firmalarda, bankacılık ve sigortacılık alanında; borsa, finans ve sermaye piyasası aracı kurumlarında; istatistik alanında uzman ihtiyacı bulunan firmalarda, formasyon eğitimi alarak eğitim alanında; akademisyen unvanıyla üniversitelerde kariyer yapabilirler.

Öğrenci değişim programlarına katılma hakları vardır.

Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgi Teknolojileri Bilgisayar, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bilişim ve İletişim Teknolojisi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri-Bilgisayar, Mobil Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümlerden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile dikey geçiş yapılabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.