Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Marina ve Yat İşletmeciliği programı, marinaların yönetimi, marinalardaki operasyonların işleyişi gibi konularda sunduğu teorik ve pratik eğitim ile marinacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Hangi Dersler Var?

Bu programda yürütülmekte olan derslerde marinacılık ve yatçılık ile ilgili temel bilgiler, işletmecilik açısından marinalar, gemi tipleri, gemi ölçüleri, yatlar ile ilgili spesifik bilgiler, denizcilikte kullanılan ana terimler, temel seyir kuralları, uluslararası denizcilik sözleşmeleri tarafından düzenlenen güvenlik prosedürleri, denizde haberleşmenin temel ilkeleri, gemi kiralama ve brokerlik süreçleri, denizcilik işletmeleri yönetimi, yat acente yönetimi, gemi filo yönetimi, denizde risk yönetimi ve deniz sigortaları gibi konular işlenmektedir.

Gereken Özellikler

Denizi, tekneleri, yatları, yeni insanlar tanımayı sevmek ve yeri geldiğinde yoğun ve ağır, yeri geldiğinde ise yavaş ve hafif çalışma koşullarına ayak uydurabilmek.

Kazanılacak Ünvan

Marina ve yat işletmeciliği önlisans diploması.

Çalışma Alanları

Marinalar, yat acenteleri, brokerlik şirketleri, yat üretim/bakım/onarım tersaneleri, limanlar.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -
reklam