Reklam
Reklam

Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Lojistik programı lojistik alanında teknik bilgiye sahip, lojistiğin temel kavramlarına hakim, tedarik zinciri ve lojistik süreçlerini bilen, lojistiğin gerektirdiği bilgi teknolojilerini kullanabilen bireylerin yetişmesini ve sektörün konu hakkında bilgi birikimi olan personel ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.

Hangi Dersler Var?

Program süresince Lojistiğe Giriş, Lojistik Terminolojisi, Liman ve Terminal Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Depo Yönetimi, İşletme, Ekonomi gibi dersler alınmaktadır.

Gereken Özellikler

Bilgi birikimini hızla harekete dönüştürebilecek pratiklik ve esneklikte olmak, iletişim becerisi yüksek olmak, gelişmeyi ve öğrenmeyi sevmek.

Kazanılacak Ünvan

Lojistik programı mezunu

Çalışma Alanları

İç satın alma, ithalat, satın alma maliyet analizi ve yönetimi, depo ve envanter yönetimi, paketleme-yükleme-sevkiyat yönetimi ve planlaması, dağıtım planlama ve kontrol gibi işleri yapmak üzere fabrikalarda, depolarda, nakliye aracıları (forwarder) şirketlerde, uluslararası deniz, hava, demiryolu ve kara lojistik şirketlerinde çalışabilirler.

Özel Koşul Var Mı?

Var

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler.

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce Saatler – Saat nasıl söylenir? - İngilizce Kibarca İstemek (Can/Will/Could/Would) (Polite Requests) - 2021 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Altınbaş Üniversitesi (İstanbul) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEPÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Alanya Alaadin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Akdeniz Karpaz Üniversitesi (KKTC-LEFKOŞA) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -