reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Hakkında Bilgi

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Hakkında Bilgi

Elektrik, elektronik, mekanik ve benzeri bilgisayar tabanlı tüm endüstriyel sistemlerin, amaçlanan ve planlanan biçimde çalışmasını sağlayan bilgi ve teknolojileri hem üreten hem de uygulayan mühendisler yetiştirilmektedir.

1. ve 2. yıl temel mühendislik dersleri (matematik-fizik-kimya), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Türk Dili dersleri alınır. 3. ve 4. yıl ise mesleğe yönelik uzmanlık dersleri alınır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisi unvanı.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisleri günümüz dünyasında hemen her konuda yeteneklerini uygulayabileceği alanlar olması, onlara iş hayatlarında geniş çalışma olanakları sunar. Öğrenciler mezun olur olmaz rahatlıkla iş bulabilmekte. Ayrıca kontrol sistemlerini tasarlayan ve üreten, küçük ve orta ölçekli işletmelerde araştırma, tasarım ve üretim mühendisi olarak çalışabilirler. Bu programı bitiren öğrenciler küçük bir sermaye ile otomasyon ve bilişim sektörüne ilişkin kendi işlerini kurma olanağına da sahiptirler.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği öğrencilerinin 12 hafta (60 işgünü) staj yapma zorunluluğu vardır.

Erasmus programına katılabilirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile aşağıdaki önlisans programlarından öğrenciler bölüme geçiş yapabilirler. Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim ve İletişim Teknolojisi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri-Bilgisayar, Mobil Teknolojileri, Elektrik/ Elektrik İşleri Öğretmenliği, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, İhbar Kontrol, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mekatronik, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri, Oto Elektrik-Elektronik, Otomasyon, Termik Santrallerde Enerji Üretimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.