Reklam
Reklam

Kimya Mühendisliği Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

21. yüzyılda kimya mühendisleri, yeni karmaşık malzemelerin araştırılmasının yanı sıra biyoteknoloji, nanoteknoloji, temiz ve sürdürülebilir enerji teknolojileri, yakıt pili teknolojisi ve benzeri ileri teknolojilerin geliştirilmesine de öncülük etmektedir. Bilgi, beceri, özgüven ve sorumluluk sahibi, etik değerlere bağlı, değişken koşullara uyum sağlayabilen, yaşam boyu öğrenmenin önemini kavramış ve bu niteliklerinden dolayı aranan ve tercih edilen kimya mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Lisans ve lisansüstü düzeyde yaratıcılık ve düşünce gücünü geliştirmeyi amaçlayan, çok yönlü ve sistem yaklaşımlı, tasarım ve uygulama ağırlıklı eğitim-öğretim programları, deneysel ve hesaplamalı nitelikte bireysel ve takım çalışması içeren projelerle desteklenmektedir. Lisans programı ayrıca endüstride deneyim kazandırmak amacıyla yürütülen staj programı ve lisans düzeyinden başlayarak 21. yüzyılın ileri teknolojilerine odaklı uzmanlaşma alanları ile zenginleştirilmektedir

Hangi Dersler Var?

Matematik, Genel Kimya, Kimya Laboratuvarı, Mekanik ve Termodinamiğe Girş, Matris Kuramı, Fizik, Diferansiyal Denklemler, Malzeme Bilimi, Fizokimyasal Sistemler, Biyosisteme Giriş, Kütle ve Enerji Denklemleri, Kimya Mühendisliğinde Termodinamik Isı Aktarımı, İstatistik, Kimyasal ve Biyokimyasal Süreçler.

Gereken Özellikler

Kimya mühendisliği alanında çalışmak isteyen bir kimsenin, normalin üstünde bir genel akademik yeteneğe sahip, matematik, fizik ve özellikle kimya ve ekonomi konularına ilgili, bilimsel merakı olan, sabırlı ve insanlarla olumlu ilişkiler kurabilen bir kimse olması gerekir.

Kazanılacak Ünvan

Kimya Mühendisliği lisans diploması ve kimya mühendisi unvanı

Çalışma Alanları

Mezunların çalışmakta olduğu alanlar arasında ilaç, gıda, plastik, petrol ve petrokimya, enerji, cam, boya, maden, seramik, nitelikli kimyasallar, hızlı tüketim sektörleri ile süreç/tesis tasarımı ve kurulumu yer almaktadır.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler.

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce Saatler – Saat nasıl söylenir? - İngilizce Kibarca İstemek (Can/Will/Could/Would) (Polite Requests) - 2021 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Medipol Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBV) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ankara Bilim Üniversitesi 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam