reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Kimya-Biyoloji Mühendisliği Hakkında Bilgi

Kimya-Biyoloji Mühendisliği Hakkında Bilgi

Kimya ve Biyoloji Mühendisliği kimya, biyoloji, ve matematik temel bilim alanlarının üstüne yapılandırılmış bir mühendislik disiplinidir. Mühendislik alan dersleri hem kuramsal hem de uygulama düzeyinde kimya ve biyoloji sistemleriyle entegre bir şekilde eşzamanlı olarak sunulmaktadır. Temel dersler arasında biokimya ve biyoteknoloji gibi güncel konular da vardır. Yaşam ve tıp bilimleri, genom teknolojisi ve biyoteknolojideki önemli buluşlar Kimya-Biyoloji Mühendisliği eğitiminin önemini son senelerde daha belirgin ortaya çıkarmıştır.

Biyokimya, Endustriyel Mikrobiyoloji, Termodinamik, Kütle Transferi, Süreç ve Ürün Tasarımı, Kontrol ve Optimizasyon aldıkları zorunlu derslerden bazılarıdır. Bunun dışında proses sistemleri mühendisliği, enerji ve çevre, moleküler mühendislik, ileri malzemeler ve biyoteknoloji ve biyoenformatik konularında birçok seçmeli dersler verilmektedir.

Temel bilimler ve mühendislik derslerini sevmek.

Kimya ve Biyoloji Mühendisliği diploması

Kimya Mühendisliği’ne biyoloji tabanının entegre olması kimya-biyoloji mühendisleri için sanayide çok kapsamlı iş olanakları yaratmaktadır. Gıda, ilaç, sağlık, elektronik, kimya, tekstil, kağıt, malzeme, enerji ve tarım sektörleri mezunlarımızın çalışacakları sektörlerden bazılarıdır.

2 tane zorunlu staj yapılması gerekiyor. Her staj en az 20 işgünü olmak zorunda

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.