reklam
reklam
logo
logo
logo

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü Hakkında Bilgi

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü Hakkında Bilgi

Türkiye’de kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığını birlikte ele alan ve kentsel tasarım eğitimini lisans düzeyinde veren bölümdür. Bölümün amacı Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu çağdaş kentsel gelişim anlayışına uygun meslek insanları yetiştirmektir.

Kent olgusu, kentsel yapı, bitki bilgisi ve tasarımı gibi konuları ele alan dersler, müfredatın çekirdeğini oluşturan tasarım stüdyolarını desteklemektedir. Oryantasyon, Temel Tasarım, Temel Tasarım, Çizim ve Görsel İfade, Sayısal Ortamda Tasarım, Mimari Çizim, Sanat ve Kültüre Giriş, İngilizce ve Kompozisyon, İngilizce ve Kompozisyon, Kentsel Kavramlara Giriş, Bitki Malzemeleri, Statik ve Mukavemet, Arazi Tasarım, Bitki Malzemeleri, Peyzaj Konstrüksiyon Teknikleri ve Malzeme Bilgisi, Kentsel Çevrenin Analizi, Alan Örgüsü, Peyzaj Ekolojisi, Kent Sosyolojisi, Sunum Teknikleri, Kentsel Mekanın Morfolojisi ve Tipolojisi, Kentsel Peyzajın Oluşumu, Kentsel Projelerin Gerçekleştirilmesi, Beşeri Coğrafyada Güncel Konular, Mekan, Kültür ve Kimlik, Sinema ve Mekan, Peyzaj Ekolojisi, Doğa Koruma ve Turizm, Çevre, Felsefe ve Etik

Analitik ve üç boyutlu düşünme becerisi

Diplomalarda unvan yazılmıyor ancak Peyzaj Mimarları Odası'na kayıt olduktan sonra Peyzaj Mimarı unvanını kullanabiliyorlar.

Kamu kurumları, belediyeler, özel sektör, bürolar, fidanlıklar, bitki üretim merkezleri, tasarım ofislerinde iş bulabiliyorlar

3 tane zorunlu stajı var ve konularına göre 2, 4, 6 hafta sürüyor

Erasmus programına katılabilirler.

Peyzaj ve Süs Bitkileri, Peyzaj, Peyzaj Uygulama ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Çevre Tasarımı, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği, Kesme Çicek Yetiştiriciliği gibi 2 yıllık bölümlerden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.