Reklam
Reklam

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Bölümün amacı matematik altyapısı sağlam, bilgisayar bilimlerine hakim istatistikçiler yetiştirmektir

Hangi Dersler Var?

matematik dersleri, bilgisayar bilimleri dersleri ve istatistik dersleridir. Örnek vermek gerekirse bazı dersler: Matematik I, Matematik II, Diferansiyel Denklemler, İleri Analiz, Programlamaya Giriş, Görsel Programlama, Algoritma Tasarımı, Veri Tabanı Yönetimi, Bilgisayar Organizasyonu, Olasılığa Giriş, Olasılık Teorisi, Örnekleme ve Anket Düzenleme, Optimizasyon, Regresyon Analizi, Stokastik Süreçler olarak örneklendirilebilir.

Gereken Özellikler

Öncelikle severek gelinmeli, matematiğe yatkınlık ve bilgisayara ilgili öğrencilerin bölüme gelmesi hem bizim işimizi kolaylaştırıyor hem de elde edilen üründen memnun kalmamızı sağlıyor.

Kazanılacak Ünvan

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans diploması.

Çalışma Alanları

Mezunlarımız kamunun tüm birimlerinde iş bulabilmektedirler. İçinde bilgi işlem merkezi olan veri ile uğraşan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışmaları mümkündür. Bankacılık sektöründe istihdam yoğundur. Ayrıca günümüzde mevcut olan akademisyen ihtiyacı için de mezunlarımızdan yararlanılmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca alacakları formasyon eğitimi sonucunda bilgisayar teknolojileri öğretmeni de olabilmektedirler.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) - Çok Boyutlu Modelleme ve Animasyon (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -