reklam
reklam

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı matematik altyapısı sağlam, bilgisayar bilimlerine hakim istatistikçiler yetiştirmektir

matematik dersleri, bilgisayar bilimleri dersleri ve istatistik dersleridir. Örnek vermek gerekirse bazı dersler: Matematik I, Matematik II, Diferansiyel Denklemler, İleri Analiz, Programlamaya Giriş, Görsel Programlama, Algoritma Tasarımı, Veri Tabanı Yönetimi, Bilgisayar Organizasyonu, Olasılığa Giriş, Olasılık Teorisi, Örnekleme ve Anket Düzenleme, Optimizasyon, Regresyon Analizi, Stokastik Süreçler olarak örneklendirilebilir.

Öncelikle severek gelinmeli, matematiğe yatkınlık ve bilgisayara ilgili öğrencilerin bölüme gelmesi hem bizim işimizi kolaylaştırıyor hem de elde edilen üründen memnun kalmamızı sağlıyor.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans diploması.

Mezunlarımız kamunun tüm birimlerinde iş bulabilmektedirler. İçinde bilgi işlem merkezi olan veri ile uğraşan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışmaları mümkündür. Bankacılık sektöründe istihdam yoğundur. Ayrıca günümüzde mevcut olan akademisyen ihtiyacı için de mezunlarımızdan yararlanılmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca alacakları formasyon eğitimi sonucunda bilgisayar teknolojileri öğretmeni de olabilmektedirler.

Zorunlu stajı yoktur.

Öğrenci değişim programlarına katılma hakları bulunuyor.

Meslek yüksek okulların bilgisayar teknolojileri bölümlerinden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci kabul edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.