reklam
reklam
logo
logo
logo

İşletme Bölümü Hakkında Bilgi

İşletme Bölümü Hakkında Bilgi

İşletmelerin kuruluşu, finansmanı, üretim araçlarının sağlanması, üretilen mal ve hizmetlerin pazarlanması, sistemin örgütlenip yönetilmesi ve mali olayların izlenmesi amacını güden bilim dalını kapsayan işletme bilimi, fakülte bazında bu süreçleri öğrencilere benimsetmektedir. Hangi dersleri alıyorlar:

Mikroiktisada Giriş, Davranış Bilimleri, Yönetim İlkeleri, Üretim Stratesjisi ve Üretim Sistemi Tasarımı, Pazarlama Yönetimi,Finansal Yöneim I-II, Yönetim Bilgi Sistemleri bölüm dersleri arasında yer alıyor.

Girişimcilik, yenilikçilik, analitik düşünme gibi özellikler öğrencilerin iş yaşamlarında ve üniversite yaşamlarında yararlı olacaktır

İşletme bölümü lisans diploması

Mezunlar özel sektörde şirketler tarafından satış, pazarlama, muhasebe, finansman, satın alma, planlama ve bütçeleme, üretim gibi birçok departmanda istihdam edilmektedir. İşletme mezunları ayrıca bankalar, bağımsız denetim şirketleri, sigorta şirketleri gibi finans sektöründeki işletmelerde de çalışma imkanı bulmaktadır. Bunun yanında gerekli koşulları yerine getirerek belge alanlar, Serbest Muhasebecilik, Mali Müşavirlik alanında da çalışabilmektedir. Kendi işini kurmak isteyen girişimci mezunlar dört yıl boyunca aldıkları eğitimin rehberliğinde bir işyeri kurup, işletme imkanına sahip olmaktadır. Kamu sektöründe de birçok kurumda istihdam olanağı bulan işletme mezunları, yüksek lisans ve doktoraya da devam ederek akademik kariyer yapabilirler.

Zorunlu staj yok.

Öğrenci değişim programlarına katılabilirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.