reklam
reklam
logo
logo
logo

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümde yetkin bir İngilizce bilgisine sahip, İngiliz edebiyatı ve kültürüne hakim, İngiliz dili ve edebiyatı konularında dünyada meydana gelen gelişmeleri takip edebilen, eleştirel okuma ve düşünme kabiliyetleri üst düzeyde öğrenciler yetişmektetir. Bölüm öğrencilerinin farklı ders seçenekleri onların kişisel ve akademik gelişimine olanak sağlar. Çeşitli yabancı diller (Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Arapça), sosyal bilimler (psikoloji, uluslarası ilişkiler, siyaset bilimi), tiyatro, müzik ve güzel sanatlar konularında aldıkları derslerle öğrenciler kapsamlı bir bilgi birikimine sahip olmaktadırlar.

İngiliz Tarihi, Edebiyata Giriş, Çeviri (İngilizce­Türkçe, Türkçe­İngilizce), Kısa Hikaye, Romana Giriş, 19. yy Romanı, Tiyatroya Giriş, Edebi ve Kültürel Çalışmalar, Edebi Makale Yazımı, Teori ve Eleştiri Kuramlarına Giriş, Dünya Mitolojisi, Şiir, Shakespeare I ve II, Modern İngiliz Romanı I ve II, 17 ve 18 Yüzyıl Edebiyatı, Rönesans Edebiyatı, İngiliz Tiyatrosu, Romantik Şiir, 20. Yüzyıl Şiiri, Kolonileşme Sonrası Edebiyat, Viktorya Dönemi Yazarları ve Şairleri.

Üniversite sınavında Dil puan türünde gereken puanı almak.

İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans diploması

Mezunlar özel sektör ve kamu sektöründe reklam, çeviri, ofis yöneticiliği, danışmanlık, turizm, sigorta, bankacılık, finans, eğitim, senaryo yazarlığı, televizyon, radyo yayıncılığı konularında çalışabilir. Formasyon eğitimi almış öğrenciler Milli Eğitim Bankanlığ'ına bağlı özel okullarda ve devlet okullarında öğretmenlik yapabilir. Mezunlar, İngilizce öğretim yapan üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında öğretim görevlisi olarak çalışabilir veya İngilizce öğreten özel öğretim kurumlarda öğretmenlik yapabilir.

Staj zorunluluğu var. Öğrencilerin yaz aylarında ders almadıkları dönemde 20 iş günü staj yapmaları gerekmektedir.

Erasmus programına katılabilirler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslı dedi ki:

    Merhaba sıralamam 48 bin sizce ingiliz dili ve edebiyatı gelir mi