Reklam
Reklam

İmalat Mühendisliği Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Başlangıç malzemesini ürüne dönüştürerek katma değer oluşturan imalat eylemi için günümüz yaklaşımı ile ürün değiştirme, imalat sürecinin seçilmesi ve bu süreçlerin yönetilmesini sağlayacak yetkin mühendisler yetiştirilmektedir.

Hangi Dersler Var?

İlk sene klasik mühendislik derslerine ek olarak atölye stajı, ağır bir teknik resim ve malzeme dersiyle bölüme giriş yapılıyor. İlerleyen senelerde makine mühendisliği derslerine yakın olarak akışkanlar mekaniği, termodinamik ve ısı iletimi, mukavemet, makine elemanları gibi dersler alınmaktadır. Endüstri mühendisliği dersleri ise Tesis Planlama, İmalat sistemleri, Üretim planlama dersleridir. Kontrol dersi olarak ise sistem dinamiği ve seçmeli dersler mevcuttur ve imalat mühendisliğinin temelini sağlayan İmal Usulleri dersleriyle birlikte birçok yönelmek istenilen alanlarda seçmeli ders imkânı sunmaktadır.

Gereken Özellikler

Herhangi bir özel nitelik gerekmemektedir

Kazanılacak Ünvan

İmalat Mühendisi

Çalışma Alanları

İmalat mühendisliği sanayinin isteği üzerine kurulduğu için ve disiplinler arası bir bölüm olduğu için iş bulma imkânı çok rahattır. Mezunlarımızdan 100% e yakını iş bulma sorunu yaşamamaktadır. İTÜ ve Makina Fakültesi öncülüğünde bölümün iş bulma sorunu yok denecek kadar azdır.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - 2021 KPSS Ne Zaman | KPSS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - Döküm (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam