reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

İmalat Mühendisliği Hakkında Bilgi

İmalat Mühendisliği Hakkında Bilgi

Başlangıç malzemesini ürüne dönüştürerek katma değer oluşturan imalat eylemi için günümüz yaklaşımı ile ürün değiştirme, imalat sürecinin seçilmesi ve bu süreçlerin yönetilmesini sağlayacak yetkin mühendisler yetiştirilmektedir.

İlk sene klasik mühendislik derslerine ek olarak atölye stajı, ağır bir teknik resim ve malzeme dersiyle bölüme giriş yapılıyor. İlerleyen senelerde makine mühendisliği derslerine yakın olarak akışkanlar mekaniği, termodinamik ve ısı iletimi, mukavemet, makine elemanları gibi dersler alınmaktadır. Endüstri mühendisliği dersleri ise Tesis Planlama, İmalat sistemleri, Üretim planlama dersleridir. Kontrol dersi olarak ise sistem dinamiği ve seçmeli dersler mevcuttur ve imalat mühendisliğinin temelini sağlayan İmal Usulleri dersleriyle birlikte birçok yönelmek istenilen alanlarda seçmeli ders imkânı sunmaktadır.

Herhangi bir özel nitelik gerekmemektedir

İmalat Mühendisi

İmalat mühendisliği sanayinin isteği üzerine kurulduğu için ve disiplinler arası bir bölüm olduğu için iş bulma imkânı çok rahattır. Mezunlarımızdan 100% e yakını iş bulma sorunu yaşamamaktadır. İTÜ ve Makina Fakültesi öncülüğünde bölümün iş bulma sorunu yok denecek kadar azdır.

Herhangi bir özel koşul gerekmemektedir

60 gün süren 3 ayrı zorunlu staj bulunmaktadır.

Erasmus programına katılabilmektedirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Açıkhava Reklam Ürünleri ve Serigrafi, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Kalıpçılık, Bilgisayar Destekli Makine, Bilgisayar Destekli Makine­Resim­Konstrüksiyon, Demiryolu Araçları, Döküm, Endüstriyel Kalıpçılık, Endüstriyel Otomasyon, Gemi İnşaatı, Kalıpçılık, Kalite Kontrol, İhbar Kontrol, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Lastik Teknolojisi, Lastik­Plastik, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Makine, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine, Resim ve Konstrüksiyon /Makine­Resim­Konstrüksiyon, Mekatronik, Mobilya ve Dekorasyon, Plastik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Makinistlik, Üretimde Kalite Kontrol

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.