Reklam
Reklam

İletişim ve Tasarım Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Hedef, 21. yüzyılın görsel medya profesyonellerini yetiştirmektir. Çağımız endüstrilerinin iletişim stratejileri, bilgiyi görsellik aracılığıyla paylaşır ve tasarımla şekillendirir. Bu anlayış, sanat altyapısı yanında yoğun teknoloji pratiğini de ön plana çıkarmaktadır. İletişim ve Tasarım bölümü; tasarım dili ile estetiğin, teknolojik uygulamalar ile yaratıcılığın bütünleştiği bir akademik yapıdır.Bir düşünceyi, bir hizmeti veya bir ürünü hayata geçirmek kadar, onu tanıtabilmek de önemlidir. Bölüm öğrencileri, bu düşünceye paralel olarak, tasarım diliyle yeni iletişim kanalları ve görsel anlatım biçimleri yaratacakları bir eğitim alırlar. Fikirlerini görsel mesajlara dönüştürecekleri altyapıyı kazanır, hem toplum ve medya hem de şirketler ve hedef kitleleri arasında iletişim köprüleri kurarlar.

Hangi Dersler Var?

Kitle ve görsel iletişim teknolojilerinin toplumsal gelişimdeki rolü, programda sosyal içerikli derslerin de yer almasının temel nedenidir. Bu derslerin kapsamı popüler kültürden etik değerlere, sosyolojiden medya akımlarına uzanan bir çeşitlilik gösterir. Film yapımı, reklamcılık, yeni medya, halkla ilişkiler ve iletişim çalışmaları, bölümün uzmanlaşma olanağı sunduğu başlıca alanlardandır. Uluslararası standartlardaki dijital medya, fotoğraf, televizyon, film prodüksiyon stüdyoları ve bilgisayar laboratuvarlarında gerçekleştirilen çalışmalar, öğrencilerin teknik becerilerini üst düzeye taşımaktadır.

Gereken Özellikler

Görsel iletişim ve tasarım konusunda ilgi ve tutku

Kazanılacak Ünvan

İletişim ve Tasarım Uzmanı

Çalışma Alanları

Görsel­işitsel prodüksiyon, senaryo yazımı, yönetmenlik, yapımcılık, ses tasarımı, reklamcılık, görsel tasarım, işletme ve marka yönetimi, gazetecilik, medya analizi ve kritiği, medya tasarımı ve geliştirilmesi, halkla ilişkiler.

Özel Koşul Var Mı?

Yok.

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) - Bitki Koruma (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Bilişim Güvenliği Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -