reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Hakkında Bilgi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Hakkında Bilgi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünün amacı, her kullanıcıya ve gereksinimine uygun iç mekanlar tasarlayabilen bireyler yetiştirmektir

Öğrencilerimiz sanat, teknoloji, tarih, çizim ve tasarım içerikli dersler almaktadır. Bu eğitim programının hedefi, öğrencilerin yaratıcı ve özgün tasarımlara imza atmalarını sağlamaktır. Dersler en kaliteli ekipman, teknoloji ve arşiv olanaklarıyla desteklenir; içeriklerine göre sınıflar, stüdyolar veya bilgisayar laboratuarlarında işlenir.

Tasarım ve yaşanılan çevreye ilgi duymak, kendini geliştirmek için çok çalışmak bölümde okumak için faydalı yaklaşımlardır.

İç  Mimarlık ve Çevre Tasarımı diploması almaktadırlar.

Mezunlar, mekanların yaşam kalitesini, insanların sağlık, estetik, beğeni ve konforunu üst düzeye taşıyabilen iç mimarlar ve tasarımcılardır. Bu nitelikleriyle iç mimarlık ve mimarlık bürolarının, kamu kurumlarının, inşaat şirketlerinin, malzeme ve mobilya üreticilerinin, medya ve reklam dünyasının çalışmak istediği kişiler olarak kariyer haritalarını çizer veya kendi bürolarını kurabilirler. Geleceğin akademisyenleri olmayı seçen mezunlar ise Türkiye ve yurtdışındaki seçkin kurumların yüksek lisans ve doktora programlarında öncelikle tercih edilirler.

Hayır, bölümün gerektirdiği herhangi bir özel koşul bulunmamaktadır.

Evet, öğrencilerin 2. ve 3. sınıfların sonunda 1 aylık zorunlu staj yapmaları gerekmektedir.

Erasmus programları üniversitelerle değişim programları bulunmaktadır

Mezuniyetten sonra hiçbir sınava girmeden mezunlarımız hemen işe başlayabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yunus dedi ki:

    Tüm üni lerdemi ingilizce var

  2. enes dedi ki:

    Bölümün % 100 ingilizce olmasi ve tasarim projeleri dersi ne kadar zorlaştırıyor