reklam
logo
reklam
logo
logo

Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler

Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler

Halkla İlişkiler lisans programı teori ve uygulamanın bütünleşik bir yapıda bulunduğu, teorik bilgiyi deneyimleme şansı tanıyan ve öğrencilerin sosyal konular üzerine farklı perspektifler edinmesini amaçlayan bir program olarak tasarlanmıştır. Halkla ilişkiler sektörü ile yakın ilişkileri ve diyaloğu ile de dikkat çeken program, iletişim sektörünün dinamiklerine aşina ve bu dinamikleri stratejik anlamda analiz edebilen öğrenciler mezun etmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler, alacakları eğitim ile bir kurumu anlama, analiz etme, strateji ve kimlik geliştirme, kurumsal yapıyı çözümleme, paydaşlarla iletişimi yönetme ve sorunlara çözümler üretme gibi yönetim kabiliyeti ve uzmanlık gerektiren görevleri yerine getirebilmek için gerekli bilgi ve becerileri kazanmış olarak mezun olacaklardır.

Akademik ve sektörel gündem doğrultusunda müfredatını sürekli olarak geliştirmeyi ilke edinen Halkla İlişkiler, öğrencilere mesleki anlamda gerekli donanımı ve niteliği sağlayacak dersleri bünyesinde bulundurmaktadır. Program, Stratejik İletişim, Halkla İlişkilerde Güncel Konular, Halkla İlişkiler Etiği, Halkla İlişkilerde Dijital Yaklaşımlar, Pazarlama İletişimi, Kriz İletişimi, Dijital Kampanyalar gibi derslerle mesleki bilgileri sunarken, Dijital Kültürler, İletişim ve Eleştirel Düşünce, Düşünce Tarihi, İletişimde İnovasyon gibi dersler ile de öğrencilerin, iletişimin farklı boyutlarına dair teorik bir bakış açısı geliştirmesini sağlamaktadır. Geniş bir seçmeli ders yelpazesini bünyesinde bulunduran program, öğrencilerine iletişimin farklı dallarında uzmanlaşma ve farklı perspektifler edinme şansı da tanımaktadır.

Halkla İlişkiler lisans mezunu

Halkla İlişkiler lisans mezunu

Halkla İlişkiler programı mezunları; kamu kurum ve kuruluşlarından şirketlere, sivil toplum kuruluşlarından farklı toplumsal örgütlenmelere uzanan birçok kurum ve kuruluş bünyesinde ve halkla ilişkiler ajanslarında, iletişim uzmanlığı pozisyonlarında çalışabilirler. Mezun olan öğrenciler kamu kurum ve kuruluşlarından şirketlere, sivil toplum kuruluşlarından farklı toplumsal örgütlenmelere uzanan birçok kurum ve kuruluş bünyesinde iletişim yönetimi pozisyonlarında çalışmaktadırlar.

Bugün Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında iletişim sektörünü yönlendirilen uygulamacı ve danışmanlar olarak yönetici pozisyonlarında görev alan Halkla İlişkiler mezunları, bir yandan iletişim sektörünü yeniden şekillendirirken bir yandan hayata geçirdikleri birçok yenilikçi projeyle de almış oldukları eğitim sürecini profesyonel iş hayatlarına başarıyla yansıtmaktadırlar.

İletişim ve iletişim süreçlerine ilgi duyan, sosyal konular hakkında bilinç sahibi olmayı amaçlayan ve dijitalleşen toplum dinamiklerini anlamaya ve anlamlandırmaya çalışan adayların LYS'de yeterli puanı alması dışında bir özel koşul yok.

Öğrenciler mezun olabilmeleri için zorunlu staja tabii tutulmamaktadır. Ancak öğrencilerin isteklerine göre iletişim sektörünün önemli kuruluşlarında staj imkanları yaratılmaktadır.

Erasmus programına katılabilirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınan bölümler şöyle: Büro Yönetimi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı Çağrı Merkezi Hizmetleri e­Ticaret Görsel İletişim Grafik ve Reklamcılık Halkla İlişkiler ve Reklamcılık İletişim ve Halkla İlişkiler İnternet ile Pazarlama Marka İletişimi Ofis Teknolojileri ve Yönetimi Pazarlama Pazarlama ve Satış Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Perakendecilik ve Mağaza Yönetimi Piyasa Araştırmaları ve Pazarlama Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Radyo ve Televizyon Programcılığı Radyo ve Televizyon Yayımcılığı Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Reklamcılık Yönetimi Reklamcılık Satış ve Reklam Yönetimi Satış Yönetimi Sekreterlik Sosyal Bilimler Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.