Güzel Sanatlar Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Ülkemizin sanat ortamın katkıda bulunacak sanatçı/eğitmen adayları yetiştirmek.

Hangi Dersler Var?

Temel Tasarım, Desen, Temel Stüdyo, Çizim ve Görsel İfade, Sanat ve Kültüre Giriş, Sanat Stüdyosu, Artistik Anatomi, Anatomik Desen, Resime Giriş, Özgün Baskı Resime Giriş, Heykele Giriş, Seramiğe Giriş, Mozaikte Eski Teknik ve Yeni Teknoloji, Görsel Algılama ve Renk, Güzel Sanatlar Semineri, Sanat Tarihi, Desende Özel Konular, Sanat Felsefesi, Sanat Eserleri Analizi, Mezuniyet Dönemi Semineri, Kuratorluk Çalışmaları ,Çağdaş Türk Sanatı.

Gereken Özellikler

Sanata karşı özel ilgi duymak

Kazanılacak Ünvan

Güzel Sanatlar lisans diploması

Çalışma Alanları

Sanatçılık, sanat eğitimciliği, müze, galeri, tiyatro vb sanat kurumlarında, reklamcılık ve sinema gibi alanlarda çalışma.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -