reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilgi

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilgi

Güçlü öğretim üyesi kadrosu ve laboratuvarları ile verdiği nitelikli eğitim sayesinde, Türkiye’nin gemi ve deniz teknolojileri konusundaki mühendis ihtiyacını karşılamaktadır.

Temel mühendislik derslerinin yanında uluslararası sözleşmelerin zorunlu kıldığı mesleki dersleri almaktadırlar.

Eğitim, Türk ticari denizcilik eğitimi ananeleri doğrultusunda ast-üst ilişkilerini içerir. Eğitim, üniformalı olup kız ve erkek öğrenciler içindir.

Gemi Makinaları İşletme Mühendisi.

Mezunlar, denizcilik şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, makine enspektörlüğü gibi görevlerde üstlenebilmektedir. Bunların yanı sıra, deniz tecrübesinin ardından klas kuruluşları, tersaneler, sigorta teknik hizmetleri, gemi tamir bakım onarım hizmetleri operatörlüğü ve yöneticilikleri de yapabilmektedirler.

Gemi adamı olmaya engel sağlık probleminin olmadığını gösteren sağlık raporu almak gereklidir.

Toplam 12 ay süreli staj zorunluluğu vardır.

Erasmus programına katılabilmektedirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Bilgisayar Destekli Makine, Bilgisayar Destekli Makine-Resim-Konstrüksiyon, Endüstriyel Otomasyon, Gemi Makineleri İşletme, Gemi Makineleri, Makine, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine, Resim ve Konstrüksiyon /Makine-Resim-Konstrüksiyon, Motor, Otomotiv, Otomotiv Tasarım ve İmalat, Otomotiv Teknolojisi, Termik Santral Makineleri, Ulaştırma ve Otomotiv bölümlerinden öğrenci alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.