Reklam
Reklam

Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Programda Fransızca Dil Bilgisi geliştirilmekte ve Fransız edebiyatı tarihi, önemli Fransız yazarları ve edebi akımları incelenerek öğretilmektedir. Mezunlar öğretmenlik formasyonu aldıklarında ortaöğretim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler. Özel sektörde çevirmenlik, turizm şirketlerinde rehberlik yapabilirler. Fransız dili ve edebiyatı programında Fransız dil bilgisi geliştirilmekte ve Fransız edebiyatı tarihi, önemli Fransız yazarları ve edebi akımları incelenerek öğretilmektedir.

Hangi Dersler Var?

-

Gereken Özellikler

Fransız dili ve edebiyatı bölümünü okumak isteyen kişilerin dil yeteneği olan ve öğrenmeye, kendini geliştirmeye hevesi olan kişiler olmalıdır. Ayrıca sözel yeteneğe ve güçlü belleğe sahip olması gerekir.

Kazanılacak Ünvan

-

Çalışma Alanları

Fransız Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalıştıkları yerler;
MEB okulları veya özel okullar, üniversiteler, Dışişleri Bakanlığı,
konsolosluklar, elçilikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli basın ve yayın
kuruluşları, yayınevleri, dergiler, tercüme bürolarıdır. İsteyenler kendi
tercüme bürosu açarak tercümeler yapabilir. Turizm acenteleri de mezunların
önemli bir başka çalışma alanıdır.

Özel Koşul Var Mı?

-

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

-

DGS İle Geçiş Var Mı?

-

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) - İngilizce Dönüşlü Zamirler (Reflexive Pronouns) - İngilizce İyelik Zamirleri (Possessive Pronouns) - İngilizce Too And Enough (Aşırı / Yeterli) - İngilizce Karşılaştırma Cümleleri (Comparative/Superlative Adjectives) - İngilizce İsim Cümlecikleri (Noun Clauses) - MEB ‘İngilizce Etkinlik Kılavuzları’ hazırladı - Relative Pronouns (who / which / that…) - This, That, These,Those (İngilizce İşaret Zamirleri) - İngilizce Aile Tanıtma ve Aile Üyeleri (Family Members) -
reklam