Reklam
Reklam

Fizik Öğretmenliği Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Bölüm ortaöğretim düzeyinde fizik öğretmeni yetiştirmektedir. Öğretmen yetiştirmekteki temel amacımız ulusal ve uluslar arası standartlar ile ortaya konan nitelikli bir öğretmende bulunması gereken özellikleri öğrencilerimize kazandırmaktadır. Bu amaca yönelik olarak verdiğimiz eğitimde, -Öğretim teknolojilerini etkili bir şekilde kullanabilen, -Bilişim teknolojilerini kullanarak branşına yönelik materyal hazırlayabilen, -Öğrencileriyle iyi iletişim kurabilen, -Alanında ileri düzeyde bilgi ve pedagojik donanıma sahip, -Alan eğitimine yönelik farkli yöntem ile teknikleri bilen ve bunları farklı durumlar için etkin bir şekilde kullanabilen, -Sorgulayan, sorgulatan ve araştırmaya önem veren, -Türkçe ve İngilizce eğitim verebilen öğretmen adayları yetiştirmekteyiz. Bölümde öğrencilerimizin teorik derslerde öğrendiklerini pratikte uygulayabilmeleri için fizik eğitimi laboratuarı ile eğitim fakültesi bünyesinde yer alan bilgisayar salonları öğrencilerimizin eğitimleri boyunca faydalanabilecekleri olanaklar arasında yer almaktadır.

Hangi Dersler Var?

Mekanik, Genel Kimya, Kalkülüs-Analitik Geometri, Elektromanyetizma, Kalkülüs-Çok Değişkenli Fonksiyonlar,  Bilgi Sistemleri Uygulamalarına Giriş, Elektroniğe Giriş, Fizikte Matematiksel Metotlar, Optik ve Dalgalar, Temel Lineer Cebir, Modern Fizik, Optik ve Dalgalar Laboratuvarı, Klasik Mekanik, Kuantum Fiziği, Fen Eğitiminde Laboratuvar Deneyleri bu bölümün dersleri arasında yer alıyor.

Gereken Özellikler

Üniversite giriş sınavında LYS’de yeterli puanı almalı.

Kazanılacak Ünvan

Fizik Öğretmeni.

Çalışma Alanları

Özel ve devlet okullarında branş öğretmenliği. Öğretmenliğin yanı sıra, mezunlarımız branşlarına yönelik olarak, eğitsel tasarımcı ve eğitim uzmanı, program geliştirmeci ve ölçme değerlendirmeci, yurtdışında eğitim dili İngilizce olan okullarda öğretmen olarak çalışabilmektedir.

Özel Koşul Var Mı?

Yok.

Zorunlu Staj Var Mı?

Var

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) - İngilizce Dönüşlü Zamirler (Reflexive Pronouns) - İngilizce İyelik Zamirleri (Possessive Pronouns) - İngilizce Too And Enough (Aşırı / Yeterli) - İngilizce Karşılaştırma Cümleleri (Comparative/Superlative Adjectives) - İngilizce İsim Cümlecikleri (Noun Clauses) - MEB ‘İngilizce Etkinlik Kılavuzları’ hazırladı - Relative Pronouns (who / which / that…) - This, That, These,Those (İngilizce İşaret Zamirleri) - İngilizce Aile Tanıtma ve Aile Üyeleri (Family Members) -
reklam